19:26 - 5 Dhjetor, 2019

Etiketim: Viti i Ri

Foto/ Në shtëpinë e Iva Tiços mbërrijnë festat, ndizet pema e...

Festat e fundvitit po afrojnë, bashkë me to edhe atmosfera festive, përqafimet e ngrohta dhe darkat familjare. Atmosfera festive që thërret Krishtlindjet dhe Vitin e...

Qytetet më të mira në Europë për të festuar natën e...

  Nëse po kërkoni për ndonjë destinacion për të festuar Vitin e Ri dhe dëshironi faktorin “wow”, ja ku janë disa nga qytetet më të...

Çfarë të bëjmë për Vit të Ri

Nga Veton Surroi Nasradini, negociatat dhe tri vendime 1. Një shok imi nga gjimnazi, zakonisht në pikun e verës sikur jemi tani, bënte pyetjen që nuk e...

Videodedikimi i Gjergj Lekës për Rudinën: Sa vështirë të jesh një...

Gjergj Leka, kantautori nga më të dashurit për shqiptarët, ka uruar në mënyrën më të veçantë Rudina Xhungën dhe bashkëshortin e saj, për Vitin...

Hani shumë për Vit të Ri? Ja si ta digjni yndyrën!

Pak ditë na ndajnë nga Viti i Ri dhe ushqimet fantastike që hamë në këtë festë të veçantë. Pas 1 janarit, shumë prej nesh...

Prekëse/ Ja pse mbretëresha Elizabet e mban pemën e Vitit të...

Mbretëresha Elizabet dhe pjesëtarët e tjerë të familjes mbretërore i kaluan Krishtlindjet, në Sandringham Estate. Rezidenca mbretërore është zbukuruar me stolitë festive, të cilat...

Foto/ Ja si festohej Viti i Ri në 1938, në kohën...

Meqenëse jemi në atmosferën e festave të fundvitit, disa foto të reja kanë dalë në lidhje me festimet e Vitit të Ri, në 1938-ën....

Çfarë të vishni natën e Vitit të Ri!

Nata e ndërrimit të viteve po afron, ashtu si edhe party. Për t’u dukur sa më shik natën e Vitit të Ri, dritare.net ka...

Dhuratat ideale që duhet të bëni, për Vitin e Ri!

Ditët e fundit të 2018-ës po ikin dhe tashmë nis numërimi mbrapsht për një vit të ri me shpresa, ide dhe aspirata të reja....

Borë natën e Vitit të Ri? Ja çfarë parashikon sinoptikania!

Harrojeni borën për 31 dhjetor, pasi temperaturat më të ulëta u regjistruan këtë të mërkurë. “Dita më e ftohtë e gjithë kësaj jave është dita...

Në mbrëmjen e Vitit të Ri, këto fustane janë zgjedhja e...

Nëse akoma nuk e keni blerë fustanin e mbrëmjes së Krishtlindjeve, dritare.net ka sjellë për ju disa ide fantastike se çfarë mund të vishni. Ju...

Ç’ndodh me trupin, kur hani shumë për Vitin e Ri!

E mbingarkoni stomakun tuaj me ushqim për Krishtlindje dhe Vitin e Ri? Ja çfarë ndodh me trupin tuaj! Një mëngjes i lavdishëm për Krishtlindje,...

Si më gjeti Viti i Ri në Lin!

Nga Fjorda Llukmani Shumë ndryshe nga rrethi im shoqëror, për të festuar ndërrimin e viteve vendosa mos të dilja për jetë nate. Nuk besoj se...

Si të gatuash përsheshin, që të habisësh vjehrrën!

Nga Dritare.net Kur flasim për gatime tradicionale të vendit tonë, nuk mund të mos shkojë mendja tek Dhurata Thanasi. Prej vitesh, në shtëpinë...

Viti i Ri, fluks i rënduar në Durrës dhe Kakavijë

Në portin e Durrësit vijon fluksi i kthimit për festën e Vitit të Ri i shqiptarëve që jetojnë e punojnë në vendet e BE....