13:11 - 23 Janar, 2020

Etiketim: vetevendosje

76 vjet nga përfundimi i Konferencës së Bujanit, që kërkoi Vetëvendosje...

Konferenca e Bujanit ka filluar më 31 dhjetor të vitit 1943 dhe përfundoi më 2 janar 1944. Aty është nënshkruar një rezolutë, ku Kosovës...

Kërcënoi Albin Kurtin, arrestohet kandidati për deputet i Partisë NISMA

Policia  e Kosovës ka vënë në pranga anëtarin e Nismës Socialdemokrate, Haxhi Hoti pas kërcënimit që bëri ndaj kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. “Raportohet...

Arrestimi i aktivistëve tek TEG-u/ Lëvizja Vetëvendosje: E papranueshme të rrihen...

7 aktivistë të "Organizatës Politike" janë arrestuar një ditë më parë në Qendrën Tregtare "TEG", ndërsa 4 janë liruar, dhe 3 mbahen akoma në...

Vjosa Osmani e pranon: Raportet Vetëvendosje-LDK kanë pësuar goditje të madhe

Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, për kryeministre, Vjosa Osmani në një intervistë për "T7" ka thënë se  “dje i ka ndodhur një goditje...

Situata në Kosovë e paqartë, Isa Mustafa: Mund të shkojmë në...

Lëvizja Vetëvendosje ka propozuar ditën e sotme Glauk konjufcën për kryetar të kuvendit, i cili është votuar edhe nga LDK. Ky propozim i Vetëvendosjes i...

Foto/ Protestojnë kundër Vuçiç, aktivistët e Vetëvendosjet përplasen me policinë

  Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, janë përplasur mbrëmjen e sotme me policinë. Aktivistët po protestonin kudër Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, i cili ndodhet...

Kreu i Vetëvendosjes në Tiranë: Rama po i bën lavazh Vuçiçit,...

Kreu i Vetëvendosjes në Tiranë, Enes Sulstarova, i ftuar në emisionin Arena nga Dritan Hila ka thënë se me veprimet e fundit kryeministri Edi...

Deklarata e fortë e zyrtarit të Vetëvendosjes: LDK po tregon që...

I ftuar në emisionin Arena nga Dritan Hila, në RTV ORA, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë Enis Sulstarova ka thënë se kërkesat e...

Çejku: Zgjatja e bisedimeve LDK-VV e panevojshme

I ftuar në emisionin Arena nga Dritan Hila në RTV ORA, ish-ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Arben Çejku ka thënë se zgjatja e bisedimeve...

Foto/ Vetëvendosje dërgon 70 automjete me mbi 200 tonë ndihma për...

Lëvizja Vetëvendosje ka sjellë ditën e sotme 70 automjete të mbushura mbi 200 tonë ndihma nga populli i Kosovës. Këto janë dërguar në ndihmë të...

Albin Kurti: Po keqpërdoren mospajtimet mes meje dhe Ramës, jemi afër...

Ditën e sotme në emisionin Open të Eni Vasilit është i ftuar kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili është edhe kandidati kryesor...

Marshimi i Vetëvendosjes me 28 nëntor/ Albin Kurti: Ne e duam...

Ditën e sotme në emisionin Open të Eni Vasilit është i ftuar kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili është edhe kandidati kryesor...

Arbër Zaimi: Shengeni Ballkanik ka 3 dështime

I ftuar në Arena nga Dritan Hila, në RTV ORA, zyrtari i Vetëvendosjes, Arbër Zaimi, ka thënë se shengeni Ballkanik ka 3 dështime të...

Marshimi i Vetëvendosjes në Tiranë, Rama: Një lajthitje

“Megjithatë unë e konsideroj një lajthitje në një proces tranzicioni nga opozita në qeverisje, në një vakum ku kam qenë dhe vetë dhe e...

Bashkia e Tiranës: Vetëvendosje është votuar të qeverisë Kosovën, jo të...

Për situatën e krijuar mëngjesin e sotëm në Astir, reagoi edhe Lëvizja Vetëvendosje! në Tiranë. Përmes një postimi në Facebook, Vetëvendosje deklaroi se:  “korrupsioni,...