11:23 - 24 Shtator, 2019

Etiketim: veshka

Shenjat paralajmëruese, që tregojnë se keni probleme serioze me veshkat!

Një pjesë e madhe e njerëzve në botë vuajnë nga problemet e veshkave: nga gurët në veshka, te kanceri. Dritare.net ka sjellë për ju,...

Do të habiteni kur të shihni, çfarë i shkatërron veshkat!

Mbrojtja e veshkave është një nga gjërat më të rëndësishme, që mund të bëni për shëndetin tuaj. Por nëse ju nuk kujdeseni, bëni gjëra...

Çfarë ndodh me trupin nëse pini shumë ujë!

Ne të gjithë duhet të përpiqemi të shmangim dehidratimin, por çfarë ndodh nëse mbingarkohemi me ujë? Pirja e ujit në mëngjes, në punë, ose...

Kujdes! Nëse keni këto shenja jeni të rrezikuar nga kanceri i...

Kanceri i veshkave, ose siç quhet ndryshe kanceri renal është një nga sëmundjet, në të cilën qelizat e veshkave bëhen malinje dhe rriten jashtë...

Selena përlotet për shoqen që i fali veshkën: Ishte çështje jete...

Selena Gomez zbuloi para disa ditësh se i ishte nënshtruar një operacioni në veshkë. Shoqja e saj e ngushtë u bë donatore për të...

Sëmundja e heshtur, kur duhet t’i drejtohen mjekut të sëmurët me...

Diabeti është sëmundje e lidhur me rritjen e nivelit të sheqerit në gjak. Në kushte normale vlerat e sheqerit në gjak (glicemia) të matura...

6 veprimet e përditshme që dëmtojnë rëndë veshkat

Veshkat janë dy organe çift në formën e kokrrave të fasules të vendosura në dy anët e shtyllës kurrizore, menjëherë poshtë zgavrës abdominale. Në...