13:10 - 18 Gusht, 2019

Etiketim: veshje

Foto/ Veshjet e viteve ’70 u rikthyen, shihni stilet më trendi!

Dizajnerët e modës po kthehen pas në kohë dhe po sjellin stilet e viteve ’70. Duket e çuditshme sesi ne urreni kur shikonim veshje,...

Veshjet më të bukura të javës, nga zonjat mbretërore!

Kjo javë ka qenë plot me angazhime për zonjat tona mbretërore, dhe një mundësi e mirë për to, për të treguar stilin që kanë. Nga...

Ja disa ide si të kombinoheni me stil, në verë!

Edhe disa ditë na ndajnë nga sezoni i verës. Temperaturat do të fillojnë të rriten, ndërsa ju duhet të filloni të mendoni se kjo...

E pazakontë Kim Kardashian, vesh buqetë me trëndafila

Kim Karadshian, në një nga postimet e saj të fundit në Instagram, ka nxjerrë një foto aspak të zakontë sa i takon veshjes. Ajo ka...

Ide si të kombinoni atletet më çdolloj veshje!

Tashmë moda ka ndryshuar shumë. Fustanet dhe kostumet nuk vishen vetëm me taka, por dhe me atlete. Dritare.net ju sjell në galerinë më poshtë, ide...

Foto/ Ja veshjet më seksi që u ekspozuan në Rivierën Franceze!

Këtë muaj, yjet më të ndritshme të Hollivudit zbresin në Rivierën Franceze për Festivalin vjetor të Filmit, në Kanë. Përkundër sfondit idilik të Riverës,...

Foto/ Ja veshjet më yll, në Festivalin e Kanës!

Për 10 ditë yjet botërorë të filmit dhe jo vetëm do të parakalojnë në tapetin e kuq, në Kanë me rastin e Festivalit të...

Ja disa mënyra si të kombinoheni me stil, vetëm me të...

Veshjet e bardha janë shumë të bukua, por njerëzit nuk është se i preferojnë shumë t’i veshin. Dhe arsyeja është sepse ose bëhen pis...

Foto/ Shihni veshjet më të bukura në Festivalin e Kanës!

Të martën mbrëma startoi edicioni i 72-të i Festivalit të Filmit në Kanë. Yje nga e gjithë bota parakaluan në tapetin e kuq, ku...

Këto ishin veshjet më të bukura, në festivalin e filmit në...

Festivali i filmit në Kanë, është një ndër festivalet më të rëndësishme për botën kinematografike. Yjet e njohur shkëlqyen mbrëmë me veshjet e tyre magjepsëse...

Kuadrati sërish në modë, ja disa mënyra si ta kombinoni!

Tendencat e kuadratit janë gjithmonë të mirëpritura për t’u veshur, ashtu sikur duam edhe të veshim gjithmonë xhinse. Mbase printet tradicionale nuk janë të...

Foto/ Veshjet më të bukura të javës, nga zonjat mbretërore!

Si çdo javë, edhe këtë të shtunë, dritare.net ju sjell veshjet më të bukura të zonjave mbretërore. Duhet ta pranojmë që çdo herë, në çdo...

Rita Ora: Ja pse u pendova për veshjen time në Met...

Ylli i Popit Rita Ora ishte e pranishme në mbrëmjen e madhe të Met Gala 2019. Ajo kishte veshur një fustan të argjendtë dhe...

Rihanna shkruan historinë, e para grua me ngjyrë që krijon brand...

Nuk  kanë mjaftuar vetëm këngët e famshme që të gjithë i njohim, por tashmë këngëtaren Rihanna do ta shohim dhe si sipërmarrëse. Bëhet fjalë...

Foto/ Të famshmit që nuk e kanë problem t’i riveshin rrobat,...

Ekziston një mendim për faktin se, të veshësh të njëjtat rroba është gjë e keqe. Nëse do ta ndiqnim të gjithë këtë rregull, gardërobat...