11:23 - 18 Shtator, 2019

Etiketim: veshje

Foto/ Mbretëresha Letizia shkëlqen me këmishën dhe fundin bardhë e blu

Mbretëresha e Spanjës, Letizia  na mahniti ndërsa mbërriti në eventin e Akademisë Ushtarake. Letizia tërhoqi gjithë vëmendjen me veshjen e saj. Mbretëresha kishte veshur një...

Stili i rrugës, ja disa nga veshjet më të bukura!

Java e Modës Haute Couture ën Prasi, na ka sjellë veshjet më të bukura të stilit të rrugës, këtë korrik. Nëse deri tani nuk keni...

Video/ Sapo e bëri dhe Ledri Vula. Në pishinë me rroba

Kjo verë ka qenë aq e nxehtë sa vipat shqiptarë nuk e kanë duruar vapën, dhe janë futur në pishinë me rroba. E bëri Alketa...

Rama flet për veshjen: Tendencë

Kryeministri Edi Rama në një intervistë dhënë për median italiane “La Stampa” , ndër të tjera ka komentuar edhe veshjen e tij, shumë të...

Foto/ Këto veshje do t’i bëjnë meshkujt të duken plot stil,...

Të gjithë duhet ta pranojmë se, dita më e bukur jashtë, në verë, për meshkujt është plazhi. Është e ndërlikuar të kuptojmë sesi disa stile...

Foto/ Veshjet më mahnitëse të javës, nga zonjat mbretërore!

Këtë javë zonjat mbretërore dukeshin përrallore dhe nxorën nga gardëroba veshjet verore më të bukura që kishim parë ndonjëherë. Java që shkoi ishte  e mbushur...

Ja çfarë nuk duhet të vishni kurrë, në një intervistë pune,...

Edhe nëse keni një CV të përsosur me kualifikimet më të mira, shpesh në intervista pune ju mund të humbisni një pozicione të rëndësishme...

Ja mesazhi që fshihet pas veshjes së verdhë, të Melania Trump!

Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara, Melania Trump, di si të marrë vëmendjen e të gjithëve, me veshjet që zgjedh në evente të...

Ja veshjet fantastike të Selena Gomez, në Nju Jork!

Selena Gomez ishte në Nju Jork, për prezantimin e filmit të saj të ardhëm që titullohet “The Dead Do Not Die”. Gjatë tre ditëve...

Veshjet e punuara me grep, sërish në modë këtë verë!

Nëse ende nuk jeni në dijeni, ne të dritare.net ju informojmë se veshjet e punuara me grep janë rikthyer sërish në modë. Punimet me grep...

Foto/ Vajza e presidentit më të fuqishëm në botë nuk i...

Vajza e presidentit tëSHBA-ve, Donald Trump, 37-vjeçarja Ivanka, është fotografuar ndërsa dilte nga shtëpia e saj për të shkuar në punë, e veshur me...

Këto rroba banje mund t’i vishni në plazh dhe në përditshmëri!

Nuk ka gjë më të keqe sesa të blesh rroba banje super të bukura, të shtrenjta dhe t’i veshësh vetëm 10 ditë në plazh,...

Trendi i sezonit/ Shihni vajzat e famshme, me kostume të ndritshme!

Kostumet me pantallona janë bërë trend kohët e fundit. Nëse jeni treguar të vëmendshëm, nuk ka personazh të njohur që nuk e ka veshur...

Foto / Veshjet më të çuditshme që keni parë ndonjëherë

Moda ka ndryshuar! Njerëzit nuk vishen keq në përgjithësi, por janë disa që botën e modës e tregojnë me veshjet e tyre të çuditshme....

Foto/ Veshjet më yll në ndarjen e çmimeve, CFDA 2019!

Met Gala ishte nata e parë e modës, këtë sezon. Të hënën mbrëma yjet janë drejtuar në eventin e madh të modës, '2019 CFDA...