11:03 - 24 Qershor, 2019

Etiketim: veshje

Shihni sa kushtoi veshja e Era Istrefit, në finalen e Botërorit!

Këngëtrja Era Istrefi na ka mahnitur me performancën e saj në Rusi, gjatë finales së Kupës së Botës. Ishte kënga “Live it Up”, e Era...

Ja 11 lloje sandalesh të thjeshta, që duhet t’i vishni këtë...

Veshja e thjeshtë nuk ka sezon, por të gjesh sandale të thjeshta dhe të bukura në verë është shumë e vështirë. Nëse ju keni...

Ja disa veshje demode, që vipat vazhdojnë t’i veshin!

Nëse ndonjëherë keni marrë kritika për stilin tuaj të veshjes, atëherë ky artikull është për ju. Ka të ngjarë që ju vishni veshje jashtë modë,...

Ja çfarë të vishni në punë, kur është shumë nxehtë!

Në verë të gjithë kemi problemin se çfarë të veshim në punë dhe çfarë jo. Xhinset na mbajnë nxehtë, këmisha na ngushton. Kanotiere nuk mund...

8 rregulla, mësojeni njëherë e mirë se si duhet të visheni!

Çdo njeri ka stilin dhe mënyrën e tij të të veshurit, por ka disa rregulla nëse vishini disa gjëra të caktuara. Por gjithsesi ju...

Si të jeni trendi dhe në modë, duke pasur një buxhet...

Nëse nuk e kemi mundësinë të marrim veshje të shtrenjta dhe ekskluzive, mund të zgjedhim me kujdes blerjet, duke zgjedhur veshje pak të kushtueshme...

Na trego vitin kur ke lindur dhe ne të tregojmë se...

Dritare.net ju tregon se cilat ishin veshjet më “in” nga vitet 90 deri në ditët e sotme. Moda ndryshon herë pas here, duke na...

U vesh me ҫitjane, Rama: Nuk ka ligj që e ndalon...

Kryeministri Edi Rama është komentuar ditën e sotme gjerësisht në rrjete sociale, në lidhje me veshjen e tij në Fier, ku ai shfaqej me...

Veshjet, sipas shenjës suaj të horoskopit

Dashi Nuk do ndaleni fare gjatë kësaj vjeshte, duke provuar veshje të ndryshme. Çorapet me rrjetë janë të preferuarat tuaja në këtë periudhë. Modestinë dhe...

Mbretëresha e Jordanisë habit me stilin e saj

Shumë shpesh dëgjojmë për stilin e veçantë të dukeshës së Kembrixhit, Mbretëreshës Letizia të Spanjës dhe figurave të tjera mbretërore evropiane, por kemi dhe...

Gabimet më të shpeshta që bëni me veshjet

Më pëlqen ta konsideroj veten një person që vishet mirë. Gjithmonë përpiqem të ndjek rregullat e modës dhe asnjëherë nuk dal nga shtëpia nëse...

Si të bleni rroba me një buxhet të vogël

Pas përfundimit të muajit të modës, të gjithë ne, tani jemi gati për një ndryshim të stilit tonë të veshjes. Nuk është e çuditshme që:...

Fustanet më të bukura në Festivalin e Venecias

Ata janë personazhet më të famshëm të botës së kinematografisë dhe shumë prej tyre mbërritën në Festivalin e Venecias me avion, tren, apo gondola....

Rachel Bloom: Pse nuk vishem dot për tapet të kuq

Aktorja Rachel Bloom u nxori të palarat stilistëve të tapetit të kuq, që s’e kanë me qejf të krijojnë veshje për gra me trup...

Gabimet më të shpeshta në veshje që duhet t’i shmangni

Ne jemi gjithnjë e më shumë të ekspozuar ndaj trendeve të reja të modës dhe influencave të ndryshme. Ndërmjet sfilatave,vipave dhe kohështrirjes tonë në...