14:01 - 26 Janar, 2020

Etiketim: veshje

Ema Koja Savahl, stilistja shqiptare e preferuara e yjeve të Hollivudit

Nga: Elona Jaçellari Fotografia: Pirro Beati Make-up Artist: Eva Dibra Ajo është stilistja shqiptare që ka veshur Katy Perry-n, Lil Kim-in, Paris Hilton-in, Sofia Vergaran-in, Jennifer Lopez-in,...

Veshjet më të bukura në SAG Awards 2020!

Yjet e Hollivudit u shfaqën në tapetin e kuq të ndarjes së çmimeve SAG, më mahnitëse se kurrë. Aktorët e njohura duke filluar nga...

Disa ide si mund të visheni në dimër, nëse jeni shtatzënë!

Jeni shtatzënë gjatë këtyre muajsh dimri? Nëse po, dritare.net ju ka sjellë disa ide veshjesh për ju, që do ju ndihmojë të ndiheni ngrohtë...

Historia që fshihet pas këtij momenti ikonik!

Një mbrëmje në Mahnatan më 1954, një fustan i bardhë fildishi bëri histori kinematografike kur një fllad i lehtë e ngriti sipër.  Ai moment...

Ngrohtë dhe bukur? Vetëm këto kombinime, janë zgjedhja e duhur në...

Veshjet e dimrit janë më të vështira për t’u zgjedhur, sepse ju dëshironi të dukeni bukur dhe të ndiheni ngrohtë. Por, si bëhet në...

Parashikuesja e famshme e modës: Do të mbyllen firma të mëdha...

Nga Hannah Marriott Li Edelkoort vlerësohet nga markat për aftësinë e saj për të parashikuar dëshirat e klientëve. Në dekadën tjetër, ajo thotë se do...

Veshjet më të bukura të javës, nga zonjat mbretërore!

Zonjat tona të dashura mbretërore janë kthyer sërish në publik, pas pushimeve të fundvitit, duke na treguar veshjet e tyre të mahnitshme, të dimrit.   Të...

Ju rrezikoni shëndetin tuaj, duke veshur çdo ditë këto gjëra!

Të  gjithë dëshirojnë të duken bukur, çdo ditë të javës. Por shumica prej jush nuk e dinë se duke veshur shpesh disa gjëra, ju...

Bluja, veshja e preferuar e zonjave mbretërore!

Bluja është një nga ngjyrat zyrtare mbretërore dhe është për t’u habitur që anëtarët e familjes mbretërore e duan dhe e pëlqejnë. Pavarësisht nëse...

10 këshilla si t’i mbroni fëmijët nga moti i ftohtë

1. Vishini trashë Moti i ftohtë dhe me borë mund të shkaktojë ngrica. Gjithmonë vishini trashë fëmijët tuaj, dhe sigurohuni koka, qafa, duart dhe këmbët...

Veshjet më të bukura të javës, nga zonjat mbretërore!

Java e parë e Vitit të Ri për stilin e zonjave mbretërore, ka qenë i mrekullueshëm. Gjatë Krishtlidjeve pamë mbretërorët sesi ishin veshur kur...

Për vajzat që urrejnë veshjet e ngushta, këto fustane janë perfekte!

Kemi hyrë në 2020 dhe kjo do të thotë disa blerje të reja në gardërobën tuaj. Këtë herë jemi këtu për vajzat që urrejnë...

Ja si do të visheni në 2020. Moda sipas Bel Jakobs!

Për burrat dhe gratë, më poshtë dritare.net ju ka sjellë disa ide sesi të visheni në 2020, sipas Bel Jacobs. Ky sezon zhvendoset sa i...

Veshjet më të bukura të vitit, nga zonjat mbretërore!

Ndryshe nga javët e tjera që ju kemi sjellë veshjet më të bukura të javës nga zonjat mbretërore, këtë herë ju kemi sjellë veshjet...

Disa ide si t’i vishni fëmijët për Vitin e Ri!

Pasi të keni zgjedhur veshjen tuaj, dhe të keni rregulluar gjithçka përsa i përket festave të fundvitit duhet të mendoni edhe për veshjen e...