09:49 - 13 Dhjetor, 2019

Etiketim: veri

Veriu goditet nga tërmeti. Ja epiqendra!

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, në veri të vendit, në orët e para të mëngjesit të sotëm, janë shënuar lëkundje tërmeti. Epiqendra ka qenë 12...

Ja ku do të bjerë shi sot!

Pjesa e parë e ditës paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Ndërsa në pjesën e dytë parashikohet që vranësirat të pësojnë zhvillim, duke sjellë...

Si do të jetë moti, e diel 13 janar

Kthjellime dhe vranësira të herëpashershme do të dominojnë vendin tonë gjatë paradites. Pasditja dhe mbrëmja do të vijojnë me alternime kthjellimesh dhe vranësira më...

Shkëmbimi i territoreve

Akademiku i shquar Rexhep Qosja, i pyetur nga dritare.net, për shkëmbimin e territoreve, jep një përgjigje shteruese për konceptin e shkëmbimit, konceptin e ndarjes...