01:30 - 22 Nentor, 2019

Etiketim: verë

Një surprizë vjeshtore, në këmbët e Tomorit

Nga Dritan Hila Kisha vendosur t’i mbyllja për këtë vit reportazhet për vendet që ia vlen të vizitohen në Shqipëri. Të paktën në atë të...

Pije të ftohta apo të ngrohta në verë? Zbulojeni tani, dhe...

Tanimë temepraturat janë nw kulmin e tyre, dhe sezonin e verës po e shijojmë të gjithë. Shumë  njerëz janë në dilemë nëse temperaturën e trupi...

Kush po e fiton betejën mediatike verore, Rama-Meta

Nga Dritan Hila Pak shqiptarë do të kenë dëgjuar për Hose Mujikën. Është presidenti i 40 i Uruguait, në periudhën 2010-2015. Ish-guerilas i ekstremit të...

Disa mënyra si t’i kombinoni bluzat me çdo veshje

Bluzat janë të domosdoshme në gardërobën e secilit prej nesh. Ato janë një mundësi e mirë që ju të kombinoheni me stil, në ditët...

Këshilla si të flini rehat, në ditë të nxehta!

Vera i ka të gjithë të mirat, por vetëm vapa e madhe e prish punën. Të gjithë njerëzit në verë, qahen se është shumë...

Kur vera e Alehandros, bashkon Vlorën me Lezhën

Nga Dritan Hila Maramao perche sei morto/ Pan e vin non ti mancava. Është një këngë e vjetër italiane. Bëhet fjalë për Marameon që kishte bukë dhe...

Këto foto qesharake, tregojnë realitetin e ditëve të nxehta të verës!

Për shumicën e njerëzve vera është stina më e dashur dhe nuk duan që të mbarojë asnjëherë. Deti, rëra dhe rrezet e nxehta të...

Disa ide fantastike, si ta ndriçoni oborrin e shtëpisë tuaj!

Tani që ditët janë bërë më të gjata dhe jemi në verë, është koha t’i hidhni një sy oborrit tuaj, për të bërë disa...

Modelet më të bukura të xhinseve, për ato që s’i braktisin...

Tani që është verë pothuajse të gjithë u thonë lamtumirë pantallonave xhins, por ka dhe nga ato vajza që i preferojnë dhe i veshin....

Rregullat që duhet të ndiqni, për të shmangur helmimin nga ushqimet!

Gjatë kësaj vere, shumë njerëz janë prekur nga helmimet, dhe kjo është e rrezikshme për shëndetin. Për të shmangur helmimet, dritare.net ju tregon disa...

Ja ku do të bjerë shi sot!

Orët e para të ditës paraqiten me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Ndërsa në pasdite do të kemi reshje të lehta shiu, në pjesën më...

Këto janë modelet e sandaleve, që do shihni gjithë verën!

Vera është këtu, prandaj, ju vajza, bëni pedikyrin dhe bëhuni gati të vishni sandalet. Përpara se të nxitoni për t’i blerë, hidhni një sy galerisë...

Sezoni turistik/ Paralajmëron policia: Ndëshkohen ashpër bizneset që gjenerojnë zhurmë!

Policia e Shtetit në bashkëpunim me institucione të tjera të ngarkuara me përgjegjësi në kuadër të task - forcës “Për sezonin turistik veror 2019”...

Këto janë plazhet më të bukura, ku mund të pushoni këtë...

Vera tashme është pranë, dhe të gjithë mezi po presin të shkojnë me pushime. Plazhe ka plot, por për të qenë këtë vit më...

Këto janë modelet më të fundit, të xhinseve të shkurtra!

Shumë nga ju vajza mund të mos vishni fustane. Ose nuk ju pëlqejnë, ose jeni shumë tip sportiv. Por, dritare.net ka menduar për ju,...