19:57 - 21 Tetor, 2019

Etiketim: Veliaj

E akuzoi për shpifje/ Veliaj fiton gjyqin me Albana Vokshin

Kryebashkiaku Veliaj, ka fituar gjyqin me ish-deputeten e PD-së, Albana Vokshin. Kjo e fundit i detyrohet të paguajë një dëmshpërblim prej 100 mijë lekësh,...

Ministri Klosi: Vlerat e parqeve, shumë më të veçanta se dëshirat...

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj një ditë më parë kërkoi decentralizimin e lejeve mjedisore. Ndërkohë, kësaj deklarate i është përgjigjur edhe ministri i Turizmit...

Kopshti Botanik në pronësi të Bashkisë së Tiranës/ Luçiano Boçi: Rama...

Përmes një deklarate për medie, ish-deputeti i PD-së, Luçiano Boçi e ka cilësuar antikushtetues, vendimin e fundit të Këshillit të Ministrave për kalimin në...

Veliaj: Mona e Luli, problemi i ujit është zgjidhur

Disa zona në Tiranë, prej javësh janë përballur me problemin e mungesës së ujit. Sot, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj i është përgjigjur liderit...

Nxënësit nga Tirana fitojnë medalje bronzi në Olimpiadën e Metropoleve, në...

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj përmes një postimi në  Instagram ka dhënë një lajm të mirë. Grupi i nxënësve që Bashkia Tiranë mbështeti për...

Veliaj nxjerr foto nga Teatri Kombëtar: Pse duhet të rriten fëmijët...

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka publikuar në Facebook, disa pamje nga teatri Kombëtar.  Veliaj e quan karakatinë godinë e vjetër të teatrit. ...

Foto/ Prishet ndërtesa pranë Arenës Kombëtare, Veliaj: Çibani i fundit

Është prishur ndërtesa prej xhami, pranë stadiumit kombëtar. Përmes një postimi në rrjete sociale, kryebashkiaku i Tiranës , Erion Veliaj e quan këtë ndërtesë,...

Një orë para mbylljes së votimeve, Veliaj publikon foton me Kajanin

Një orë para se të mbyllen votimet në Shqipëri, kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka hedhur një foto në Instagram, me Kajanin....

Rama kritika për Veliajn: Ke premtim pa mbajtur! Mos qesh!

Kryeministri i vendit, Edi Rama dhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj kanë zhvilluar takim me banorët e njësisë administrative numër 5 në kryeqytet. Kryeministri...

PS ka datëlindjen, ja ku do të festojnë Rama dhe Veliaj!

Partia Socialiste feston sot 28-vjetorin e krijimit. Ndërkohë, mësohet se ditën e sotme për të festuar këtë datë të rëndësishme, kryetari i PS-së dhe...

Veliaj: Protestën e opozitës e financojnë rusët

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj zhvilloi një takim me banorët e Shëngjergjit. Veliaj tha ndër të tjera se, sot nuk është punë PS-PD, sot...

Veliaj: S’është burrni të paguash shkrime që shajnë Shqipërinë, me lekët...

Kryebashkiaku i  Tiranës, Erion Veliaj ndërsa ndodhet në takim me banorët e Shëngjergjit ka folur edhe për protestën e opozitës së bashkuar. Ndërsa thotë...

“U ka mbetur ora në ’97″/ Veliaj: Opozita u largua se...

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë takimit me banorët e njësisë Nr.2 ka prezantuar projektet që do të realizojnë në mandatin e dytë. Ndërsa...

Erion Veliaj publikon fotot nga celebrimi, ka tri këshilla për Gaz...

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka ndarë me ndjekësit disa foto nga dasma e aktorit të njohur, Gazmend Paja. Ndërsa poston fotot nga celebrimi i...

“Rama ik”/ Veliaj: Po të ikë, por përpara në drejtimin e...

Gjatë fjalës së tij para qytetarëve, në çelje të fushatës së PS-së, kryebashkiaku  i Tiranës, Erion Veliaj ka komentuar shprehjen e opozitës "Rama Ik!"  “Dëgjojmë...