15:03 - 17 Shkurt, 2020

Etiketim: Veggies Tirana

Trajneri i ri i Partizanit qenka vegan, ja ku zgjedh të...

Nëse ka një vend ku të gjithë duam të hanë shëndetshëm dhe me bazë bimore, është restoranti Veggies Tirana. Po në këtë vend, ku ushqimi...

Provo diçka ndryshe për Pashkë, te Veggies!

Festa e Pashkëve ka traditat e saj të kremtimit, dhe të ushqimeve që ju zgjidhni të hani atë ditë. Por, pse jo, për Pashkë,...

Omleta e së dielës

Ku ka më mirë sesa të nisësh mëngjesin me një omletë të shijshme dhe të shëndetshme. Dritare.net, ju sjell recetën e Veggies Tirana, që është...

Nuk dini ç’të gatuani për drekë, ja sugjerimi ynë!

Sot, temperaturat janë ulur dhe jashtë bën pak ftohtë.  Sigurisht, për drekë, idealë do të ishte një supë e ngrohtë, e shëndetshme dhe plot...

Ja efektet pozitive në shëndet, të orizit të zi!

Orizi i zi, ose ndryshe i quajtur orizi i ndaluar, njihet për vetitë shumë të mira ndaj organizmit. Dikur prodhohej në sasi shumë të...

Ëmbëlsira e fundjavës!

Keni provuar ndonjëherë ëmbëlsirë me bajame, nëse jo, ne kemi recetën e saj. Receta që Veggies Tirana sugjeron për këtë fundjavë është shumë e thjeshtë....

Kjo është dieta që parandalon 1 në 3 vdekje të hershme!

Studimet e universitetit të Havardit kanë zbuluar se duke hequr dorë nga mishin, parandalohen të paktën 1/3 vdekje. Sipas zyrës së statistikave në Britaninë e...

Jeni me grip? Ja receta ideale që të shëroheni si me...

Dimri është periudha  ku imuniteti bie dhe sëmuremi shumë shpesh. Që të mos prekemi nga virozat, na duhet të ushqehemi shëndetshëm. Por, çfarë mund...

Për drekën e së shtunës, përgatisni supën e artë

Në këto ditë të ftohta dimri dhe të mbushura me viroza, është shumë e rëndësishme të ushqeheni shëndetshëm dhe të merrni vlerat ushqyese. Dritare.net ju...

Shef Xhema, i pjatave të bukura dhe të shëndetshme

Dashuria fillon nga stomaku dhe përfundon në zemër. Që të ushqehesh shëndetshëm dhe të provosh shije të paimagjinueshme, duhet të dish kush është shefi i...

Sa shumë veganë në Tiranë. Ja surpriza e Inës për ne!

Nga Dritare.net Restoranti i parë vegjetarian dhe vegan në kryeqytet vjen me një ambjent të ri. Veggies Tirana, nuk është vetëm një vend...

Rudina Xhunga tregon nga çfarë ka hequr dorë së fundmi

Është një ndër personazhet me natyrë më të rezervuar, por gazetarja Rudina Xhunga ka zbuluar shumë detaje të panjohura nga jeta e saj, në...

Çajra organikë apo magjikë? Ja pse i zgjedhin Xhemi dhe Jonida!

Nga Dritare.net Çajrat bimorë janë tepër të domosdoshëm për forcimin e sistemit imunitar, kjo pasi vetitë e tyre janë thjesht magjike. Konsumi i...

Shef Xhema, kuzhinieri 20 vjeçar i vipave shqiptarë

Nga Dritare.net Xhemal Hoxha, është prej një viti, kuzhinieri më i famshëm në Tiranë. Ai jo vetëm gatuan për vipat shqiptarë, por edhe...

Ja ç’bëri Arbana Osmani para pushimeve!

Arbana Osmani ka nisur zyrtarisht pushimet. Por, më parë ka bërë një pastrim trupi, me një muaj dietë vegane. Ajo ka mbetur aq e kënaqur...