06:20 - 16 Shtator, 2019

Etiketim: Vangjel Dule

Vangjel Dule për Ramën: Perëndia i merr mendtë atij që do...

Kreu i PNDNJ-së, Vangjel Dule, përmes një postimi në Twitter, ka sulmuar kryeministrin Edi Rama. Ai shkruan se Rama ka ardhur me vota të...

Aleati i Bashës në Greqi, takim me kryeministrin Tsipras, e informon...

Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule, i cili është në koalicioni opozitar me Bashën dhe ish-deputeti i LSI, Vangjel Tavo kanë zhvilluar një vizitë në...

Mero Baze: Vangjel Dule nuk përfaqëson minoritetin, por Agimin e Artë

I ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit" gazetari dhe analisti Mero Baze, ka folur në lidhje me varrimin e Konstantinos Kacifas dhe thirrjet raciste që...

Vangjel Dule për dorëheqjen e Fatmir Xhafajt: Paralajmërim i stuhive të...

Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule ka reaguar nga Korça, në lidhje me dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Xhafaj. Ai ka deklaruar se duke mos pasur...

Dule: Rama edhe pak javë në pushtet

I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” kreu i PBDNJ Vangjel Dule ka folur për situatën e krijuar në Himarë. Duke duke komentuar prishjen e...

Rama i përgjigjet Dules me ironi: Shiko Saliun dhe ndriçohu, vër...

Replika të forta në sallën e Kuvendit ka pasur edhe mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PBDNJ-së, Vangjel Dule. Dule e ka akuzuar...

Video/ Kaubojsit i shijon pija në Korçë, ia merr këngës për...

Eduart Ndocaj ka shkuar në Boboshticë të Korçës, për të kaluar ca momente të lumtura. Pas një darke të bollshme dhe me pije alkoolike, ai...

Kandidati i PD, shëtit me flamurin grek në gjoks

Kryetari i PBDNJ, Vangjel Dule është renditur i treti në listën e kandidatëve për deputetë të PD në qarkun e Vlorës. Por Një foto e...

Rama drekoi në shtëpinë e krushkut. Dule: Nuk merrem më me...

Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule ka reaguar sot pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama në shtëpinë e krushkut të tij në Goranxi të Dropullit. “I shndërruar...

Ja ku do të kandidojnë aleatët e Bashës në listat e...

Pas zbardhjes së një pjesë të marrëveshjes mes Lulzim Bashës dhe aleatëve të tij opozitarë, janë zbardhur edhe zonat ku do të kandidojnë ato. Sipas...

Rama ironizon me Vangjel Dulen: Vetëm ju të Kishës mund ta...

Kryeministri Edi Rama ka shkuar sot në Finiq për të shpërndarë leje legalizimi. Ai ka shkëmbyer batuta me banorët e minoritetit grek, duke i...

Vangjel Dule tregon alternativat që ka opozita

Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule, ishte i ftuar sot në Forumet UET me temë Reformizmi vs Populizmi, ku bashkëbisedoi me studentë dhe pedagogë të...

Vangjel Dule sulmon Ramën: Bën lëvizje dëshpëruese, refuzon realitetin

Kreu i PDNJ-së Vangjel Dule ka komentuar lëvizjet e fundit të kryeministrit Edi Rama. Kryeministri takoi sot kreun e Kuvendit Ilir Metën dhe më pas...