22:39 - 28 Shkurt, 2020

Etiketim: vajza

Burracakët e shekullit 21

Nga Xhesika Maҫi Teksa në retorikën e përditshme dëgjojmë mbi dilemat apo deliret e figurave që supozohet të ishin me peshë në Shqipëri, pyes veten...

Terrori neoliberal ndaj grave dhe vajzave, duhet mposhtur

Nga Lëvizja Vetëvendosje-Tiranë Katër gra janë vrarë në Shqipëri në katër krime të ndryshme pa u mbyllur muaji i dytë i këtij viti. Janë vrarë...

Mos u frikësoni nga koronavirusi, ne tanimë e kemi një pandemi!

Nga Isa Myzyraj Dy ngjarje tronditëse kanë ndodhur në Shqipëri në 24 orët e fundit. Një grua së bashku me vëllanë e saj janë vrarë në...

Video/ Momenti kur vajza mëson për vrasjen e nënës në Durrës:...

Një ngjarje e rëndë ndodhi mesditën e sotme, në lagjen “Azem Hajdari”, në Durrës. 63-vjeçari Ruzhdi Tonuzi goditi me levë bashkëshorten e tij, Hajrie...

Ja pse djemtë kanë më shumë nevojë për mbështetje emocionale sesa...

Studimet thonë se djemtë kanë nevojë për mbështetje emocionale më shumë sesa vajzat. Por pse kështu, do pyesni ju? Arsyet jua ka sjellë dritare.net...

Albin Kurti si rrallëherë shfaqet me vajzën dhe bashkëshorten, në Teatër

Kryeministri i Kosoës Albin Kurti u shfaq këtë të shtunë si rrallëherë bashkë me vajzën dhe bashkëshorten në Tetarin e Kukullave. Albin Kurti, Rita Augestad...

Fotot e 19 vajzave që bënë çmenduri për një foto perfekte!

Çdo foto në Instagram mund të fshehë një histori të çmendur dhe qesharake nga pas. Një foto e përsosur nuk e tregon se çfarë...

5 arsye pse disa gra e vajza kanë qime në mjekër!

Në të vërtetë kjo nuk është ndonjë temë për ta folur me mikeshat ndërsa pini kafe, por çdo herë disa gra vërejnë qime të...

5 gjërat që meshkujt shohin te një vajzë, në takimin e...

Për ato vajza që duan të bëjnë përshtypje në takimin e parë, duhet të dinë se për çfarë duhet të kenë më shumë kujdes. Buzëqeshjen...

Shkenca: Djemtë që gatuajnë dhe pastrojnë, janë më tërheqës për vajzat!

Çuna, nëse doni të bëni për vete një vajzë, duhet patjetër të dini të gatuani dhe të pastroni shtëpinë. Këtë nuk e themi ne,...

Na tregoni muajin e lindjes, t’ju tregojmë karakterin që keni!

Ju mbase e keni vënë re që njerëzit e lindur në të njëjtin muaj kanë zakone të ngjashme. Kjo sepse karakteri juaj lidhet me...

 Pse gratë e vajzat e dhunuara nuk arrijnë të fuqizohen e...

Nga Av.Denisa Daka Në një foto e cila po bën xhiron e rrjetit prej disa ditësh, shihet një çift (në Brazil) teksa përqafohen në dyert...

Ja dhuratat që mund t’iu bëni vajzave për Vitin e Ri!

Jemi në prag të festës së ndërrimit të viteve dhe përveçse përkushtimit që tregojmë për gjërat e tjera, duhet t’i kushtojmë vëmendje edhe dhuratave...

Për fëmijë, vajza dhe djem. Ja si mund të kombinoheni gjatë...

Krishtlindjet dhe Viti i Ri, janë periudha më e bukur e vitit e shoqëruar me darka pushimi, dhurata, zbukurime të shtëpive dhe qytetit, dëborë...

Finlanda përsëri kryelajm, ministritë më të rëndësishme drejtohen nga gra nën...

Sanna Marin, është 34-vjeçarja që pak javë më parë u zgjodh si kryeministre e Finlandës, dhe tanimë është kryeministrja më e re në botë. Ajo...