16:48 - 19 Tetor, 2019

Etiketim: ushqime

Këto ushqime ju mbrojnë nga dielli

Në verë bëhet akoma më e rëndësishme të kujdesesh për lëkurën, pasi rrezet e diellit nuk të falin dhe mund të shkaktojnë mjaft dëme....

Si ndikojnë ushqimet dhe ilaçet para analizave të gjakut?

Në shumicën e analizave laboratorike është e udhës që pacienti të mos hajë asgjë gjashtë deri dymbëdhjetë orë para se të japë gjak. Vetëm një...

Shmangni konsumimin e tepërt të frutave, kjo është arsyeja kryesore!

Fruti është pengesa më e zakonshme për gratë që të humbin në peshë. Nuk ju kishte shkuar asnjëherë mendja apo jo? Epo tani do...

Kujdes, këto ushqime të helmojnë!

Dhe ta mendosh që ju mund t’i hani ato çdo ditë, pa e ditur efektin që shkaktojnë dhe rrezikun që mbartin. Ka disa lloje...

Ushqimet që nuk duhet të konsumoni kur jeni në plazh

Të gjithe duan të duken në formë, dhe tani që është fiks periudha e pushimeve njerëzit përpiqen të hanë sa më pak. Ja disa...

Kombinimet më të shëndetshme të ushqimëve!

Ka disa ushqime që është e ndaluar t’i kombinoni me njëri-tjetrin, pasi shkaktojnë dëme shumë të mëdha. Nga ana tjetër, ka edhe disa ushqime...

Ushqimet që nuk duhet t’i ndani kur shkoni në plazh!

Paketimi i ushqimit për një piknik në park është shumë i lehtë. Por kur pikniku juaj ndodh të jetë në plazh, ka disa rregulla...

5 ushqimet që bëjnë mrekullia, ja çfarë sëmundjesh shërojnë

Domate, spec, qepë, hudhër dhe majdanoz, këto perime mund të quhen edhe si antibiotikë bimorë, pasi janë tepër të rëndësishme për jetën e njeriut...

Sugjerime, ja çfarë të hani në plazh!

Me mish, perime, por dhe peshk: panine për të gjithë shijet. Për një vakt të mirë e të shijshëm mes një banjoje dhe një tjetre....

Ja ushqimet që rrisin prodhimin e kolagjenit, për rini të përhershme!

Kur jemi të shqetësuar për lëkurën, shpesh herë kërkojmë ndihmë tek produktet për kujdesin e lëkurës. Por, për të pasur një lëkurë të shëndetshme...

Rini e përhershme me këto 5 ushqime

Një shprehje e vjetër thotë: nëse do të dish se si do të plaket një vajzë, shikoji të ëmën. Por, sekreti i të dukurit...

Toksina e bardhë më e rrezikshmja, që e hani çdo ditë

A e dini se çfarë është E621 ose monosodium glutamate, MSG? A keni dëgjuar ndonjëherë për këtë substancë të rrezikshme? Ju do të befasoheni...

Parandaloni rënien e flokëve, duke konsumuar këto 7 ushqime

Rënia e flokëve është një problem që shqetëson jo pak femra, dhe që për fat të keq nuk gjen zgjidhje brenda natës, por kërkon...

Ushqimet që u japin formë dhe zmadhojnë të pasmet

Modelet  ebukurisë ndryshojnë me të njëjtën shpejtësi siç ndryshojnë tendencat e fundit të modës. Me termin modelet e bukurisë, u referohemi pikërisht atyre modeleve...