16:00 - 20 Korrik, 2019

Etiketim: ushqime

Ushqimet e dimrit, që ju mbrojnë nga sëmundjet!

Qëndroni të shëndetshëm këtë dimër, duke futur këto 7 ushqime në dietën tuaj. Edhe më mirë akoma, sepse këto ushqime janë të sezonit të...

Ja cilat ushqime duhet të hani, sipas grupit të gjakut!

Zbulimi i llojit të grupit të gjakut që keni është fare e lehtë. Mjafton të bëni një analizë. Por ajo që nuk dini mirë...

Ushqimet që duhet të hani, kur jashtë është shumë ftohtë!

Pas një dite të ftohtë, një pjatë me supë pule, makarona të ngrohta, ëëëmmm janë super të shijshme. Gjatë dimrit, ose në temperatura shumë...

Ja ushqimet që nuk duhet t’i hani kurrë para se të...

Më poshtë dritare.net ju tregon ushqimet që ju kurrë nuk duhet t'i hani para gjumit, për të mirën e shëndetit tuaj. Ushqime të skuqura Mos hani...

Këto janë ushqimet që mund t’i hani, në 2019!

Meqenëse edhe 2018-ta u largua, na duhet një listë e plotë për ushqimet që do të hamë në 2019-ën. Për 2019-ën do të kemi...

Hani shumë për Vit të Ri? Ja si ta digjni yndyrën!

Pak ditë na ndajnë nga Viti i Ri dhe ushqimet fantastike që hamë në këtë festë të veçantë. Pas 1 janarit, shumë prej nesh...

Ushqimet që ju sjellin fat, për Vitin e Ri!

Edhe më pak supersticiozi prej nesh mund të jetë duke kërkuar për ushqimin që do t’i sjellë fat në Vitin e Ri. Sepse mendon:...

Ushqimet që gratë nuk duhet t’i hanë, kur punojnë!

Jeni nga ata persona që duan vazhdimisht të hanë, ndërsa punojnë? Mos u shqetësoni, nuk jeni të vetmit! Sipas një studimi rezulton se, gratë...

Vuani nga astma? Kurojeni duke ngrënë këto ushqime!

Astma është një nga sëmundjet kronike, që ka prekur jo pak shqiptarë. Ajo karakterizohet nga sulme të përsëritura të vështirësisë në frymëmarrje dhe fishkëllimës...

Çfarë ndodh me trupin, kur hani hurma!

Hurmat janë frutat e sezonit të dimrit dhe të gjithë në i konsumojmë. Qoftë me fara të bardha, ose të zeza, ato janë super...

Jeni me grip? Hani këto ushqime dhe shpëtoni!

A e dini se, cilat ushqime rrisin mbrojtjen ndaj të ftohtit dhe gripit? Ne kërkuam, dhe ekspertët rekomanduan një listë ushqimesh, që janë nxitësit...

Vena të dukshme në lëkurë? Ja 7 ushqimet që i shkaktojnë!

Shumë njerëz kanë vena të dukshme në lëkurë dhe kjo nuk është shumë  e këndshme, pasi ato nuk zhduken lehtë. Megjithëse, çdo gjë vjen...

Ushqimet që duhet dhe s’duhet të hani, për të mbrojtur arteriet!

Disa ushqime ju mbrojnë zemrën dhe arteriet, nëse i hani. Por janë dhe disa të tjera, të cilat i dëmtojnë dhe ju rrezikojnë jetën. Nëse...

Ushqimet që duhet t’i hamë për Krishtlindje dhe Vitin e Ri!

Kur mendoni për Krishtlindjet, gjëja e parë që mendoni është festimet familjare dhe party-t etj.  Por gjëja e dytë që ju vjen në mendje...

Ushqimet që duhet t’i lani, para se t’i hani!

Janë disa ushqime që nuk duhet t’i hani nëse nuk janë larë fillimisht. Pasi ato përmbajnë mikrobe, baktere dhe pesticide të dëmshme për shëndetin....