04:02 - 19 Tetor, 2019

Etiketim: ushqime

Me këto 6 ushqime do t’i lini përgjithmonë duhanin!

Një studim i Universitetit Haifa në Izrael ka treguar se duhanpirësit që konsumonin sasi të mëdha të acideve yndyrore omega-3 kishin pirë një mesatare...

Këto ushqime që mbajnë diabetin në kontroll!

Është e rëndësishme për një njeri që të mbajë në mënyrë konstante nivelet e sheqerit në gjak. Niveli i sheqerit varet nga aktiviteti fizik,...

Rregullat që duhet të ndiqni, për të shmangur helmimin nga ushqimet!

Gjatë kësaj vere, shumë njerëz janë prekur nga helmimet, dhe kjo është e rrezikshme për shëndetin. Për të shmangur helmimet, dritare.net ju tregon disa...

Vajza, me këtë formulë i thoni përgjithmonë ‘jo’ celulitit!

Me siguri të gjitha femrat dëshirojnë të shpëtojnë nga celuliti më thjesht dhe më shpejt, por fatkeqësisht nuk ka një ilaç magjik për ta...

Këto janë ushqimet që forcojnë sistemin imunitar!

Ushqyerja e shëndetshme është shumë e rëndësishme për trupin tuaj. Ushqime të caktuara kanë ndikime të ndryshme në shëndet. Disa e përkeqësojnë atë, ndërsa...

Beogradi: Shqiptarët po pengojnë furnizimin me ushqime të serbëve që jetojnë...

Marko Gjuriç, drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, është shprehur i shqetësuar, pasi sipas tij Prishtina po bën presion ndaj serbëve...

12 ushqime që duhet të shmangni, nëse jeni me artrit!

Artriti është një nga sëmundjet më të shpeshta që prek një në tre persona, duke iu shkaktuar dhimbje të nyjve dhe vështirësi në kryerjen...

Ju nuk e dini, por këto 13 ushqime mund t’ju helmojnë!

Tani që ka ardhur vera, ju duhet të tregoni shumë kujdes me ushqimin që konsumoni. Kjo stinë shoqërohet me helmime, për shkak se produktet...

Nuk flini rehat? Konsumoni këto ushqime në darkë dhe do bëni...

Keni probleme me gjumin gjatë natës? Kjo mund të jetë për shkak të faktit se ju konsumoni darka tepër të rënda dhe një ushqim...

7 mënyra si të kontrolloni cilësinë e ushqimeve tuaja

Prodhimet ushqimore me cilësi të dobët, por që reklamohen si cilësore, janë të shumta në treg. Mbase ju jeni dëshpëruar me mijëra herë për...

5 ushqime që duhet të hani, për trup dhe lëkurë të...

Disa ushqime kanë vlera të jashtëzakonshme për shëndetin e mirë të njeriut.  Konsumi i tyre kontribuon në forcimin e sistemit të tretjes dhe imunitetin....

Dhimo Kote: Ushqimet që vijnë nga jashtë, pa cilësi!

I ftuar në emisionin "Dritare me Rudinën", zëvendësministri i Bujqësisë, Dhimo Kote tha se, të gjithë mallrat që vijën nga jashtë janë me certifikatë...

Zëvendësministri i Bujqësisë: Ja masat që janë marrë për ushqimet me...

Gazetari i "Fiks fare", Sokol Çobo ka pyetur në emisionin "Dritare me Rudinën" zëvendësministrin e Bujqësisë, Dhimo Kote për masat që janë marrë për...

Siguria ushqimore, Rama: Ndëshkime të rrepta kush abuzon

Kryeministri i vendit, Edi Rama përmes një konference për medie, ka folur për sigurinë ushqimore. Ndërkohë Rama është shprehur se, do të bëhen ndryshime...

10 mënyra të lehta, për të humbur peshë

Shumë njerëz luftojnë për të humbur peshë duke u sforcuar me dieta të mërzitshme dhe ushtrime të pafundme fizike. Sot, dritare.net ju tregon disa...