02:43 - 20 Janar, 2020

Etiketim: universiteti

Ngjasitë e universitetit me politikën dhe lufta për kohëra më të...

Nga Dosti Banushi  Të frikshme ngjashmëritë mes politikës dhe universitetit në Shqipëri. Sikurse pushtetarët e mëdhenj në politikë, dhe këta të vegjlit nëpër universitete, ligjin...

Basha: PD gati platformën për arsimin e lartë, përgjysmojmë tarifat

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nga salla e kuvendit ku po diskutohet dekreti i presidentit Meta për buxhetin, ka lëshuar kritika të forta...