17:09 - 15 Nentor, 2019

Etiketim: ujë

E kemi ditur gabim. Uji nuk është hidratuesi më i mirë...

Është e vështirë të bindesh se uji nuk është hidratuesi më i mirë për trupin, por ja që një studim i bërë së fundmi...

Paskemi gabuar/ Shkenca: Uji nuk është hidratuesi më i mirë!

Të gjithë paskemi gabuar, nëse kemi menduar se uji është hidratuesi më i mirë i trupit. Sipas një studimi të Universitetit, St.Andreës në Skoci, uji...

Florjan Binaj: Vendi i dytë për pasuri ujore në Evropë, e...

Gjatë një debati me Gjergj Bojaxhiun në "Opinion", zëvendësministri i Infrastrukturës, Artan Shkreli tha se fajin për mungesën e ujit e kanë familjet shqiptare,...

Protesta e Iva Tiços/ Ja çfarë do të bëjë gazetarja deri...

Mungesa e ujit në Tiranë është kthyer në një problem tepër të madh. Pas stuhisë së dy netëve më parë shumë zona në Tiranë...

Veliaj: Mona e Luli, problemi i ujit është zgjidhur

Disa zona në Tiranë, prej javësh janë përballur me problemin e mungesës së ujit. Sot, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj i është përgjigjur liderit...

Jeni gjumashë? Ja 4 mënyra për t’u zgjuar herët!

A nuk do t’ju pëlqente të zgjoheshit në mëngjes, të përgatisni rrobat që do vishni, të hani mëngjesin dhe të largoheni nga shtëpia ngadalë....

Këto janë lulet dhe perimet, që mund të rriten në një...

Lulet e bëjnë shtëpinë tonë një vend më të bukur dhe të këndshëm për syrin. Megjithatë, jo të gjithë njerëzit kanë durim dhe dëshirë...

Ja pse kurrë nuk duhet ta mbani shishen me ujë në...

Tani në ditët e verës, të gjithë ju që keni makinë, mbani një shishe ujë, për t’u hidratuar. Nëse e keni bërë deri tani,...

Për të shmangur fryrjet e trupit, duhet të hani këto ushqime!

Mbajtja e ujit në trup, ose e njohur si fryrje të trupit, ndodh kur lëngjet e tepërta krijohen brenda trupit. Ka disa arsye pse...

78 të helmuar në Bulqizë, flet mjeku: Ja ku dyshojmë!

78 persona u helmuan një ditë më parë nga uji i pijshëm në Bulqizë. Të gjithë të helmuarit janë dërguar në spital me të...

Këto janë momentet ideale për të pirë ujë, gjatë ditës!

Uji është pjesë integrale e organeve dhe indeve të njeriut, dhe gjithashtu merr pjesë në shumë procese jetësore, për të bërë të mundur funksionimin...

Tensionohet situata para Kuvendit, policia hedh ujë drejt protestuesve

Opozita po zhvillon ditën e sotme protestë, para Parlamentit. Situata është tensionuar, pasi protestuesit kanë tentuar të çajnë kordonin e policëve, për t’u futur...

Rama në Poliçan, banorja: Jemi torturuar duke mbajtur ujë me kova

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka zhvilluar takim me banorët e Poliçanit. Teksa transmeton live në Facebook vizitën në Poliçan, kryeministri shkruan: “Poliçan – Ujë...

Luan Bregasi: Energjia dhe uji kanë kosto të larta, të ulet...

Në mbledhjen e Komisionit të Ekonomisë dhe Financave mbajti fjalën edhe presidenti i ‘Biznes Albania’, Luan Bregasi. Gjatë fjalës së tij Bregasi u shpreh...

Merrni masat, Durrësi nesër pa ujë!

Nesër në Durrës nuk do të ketë ujë deri në orën 16:00. Drejtoria e Ujësjellës Kanalizime Durrës ka njoftuar të gjithë abonentët se ndërprerja do...