17:43 - 21 Korrik, 2019

Etiketim: ujë

Këto janë lulet dhe perimet, që mund të rriten në një...

Lulet e bëjnë shtëpinë tonë një vend më të bukur dhe të këndshëm për syrin. Megjithatë, jo të gjithë njerëzit kanë durim dhe dëshirë...

Ja pse kurrë nuk duhet ta mbani shishen me ujë në...

Tani në ditët e verës, të gjithë ju që keni makinë, mbani një shishe ujë, për t’u hidratuar. Nëse e keni bërë deri tani,...

Për të shmangur fryrjet e trupit, duhet të hani këto ushqime!

Mbajtja e ujit në trup, ose e njohur si fryrje të trupit, ndodh kur lëngjet e tepërta krijohen brenda trupit. Ka disa arsye pse...

78 të helmuar në Bulqizë, flet mjeku: Ja ku dyshojmë!

78 persona u helmuan një ditë më parë nga uji i pijshëm në Bulqizë. Të gjithë të helmuarit janë dërguar në spital me të...

Këto janë momentet ideale për të pirë ujë, gjatë ditës!

Uji është pjesë integrale e organeve dhe indeve të njeriut, dhe gjithashtu merr pjesë në shumë procese jetësore, për të bërë të mundur funksionimin...

Tensionohet situata para Kuvendit, policia hedh ujë drejt protestuesve

Opozita po zhvillon ditën e sotme protestë, para Parlamentit. Situata është tensionuar, pasi protestuesit kanë tentuar të çajnë kordonin e policëve, për t’u futur...

Rama në Poliçan, banorja: Jemi torturuar duke mbajtur ujë me kova

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka zhvilluar takim me banorët e Poliçanit. Teksa transmeton live në Facebook vizitën në Poliçan, kryeministri shkruan: “Poliçan – Ujë...

Jeni gjumashë? Ja 4 mënyra për t’u zgjuar herët!

A nuk do t’ju pëlqente të zgjoheshit në mëngjes, të përgatisni rrobat që do vishni, të hani mëngjesin dhe të largoheni nga shtëpia ngadalë....

Luan Bregasi: Energjia dhe uji kanë kosto të larta, të ulet...

Në mbledhjen e Komisionit të Ekonomisë dhe Financave mbajti fjalën edhe presidenti i ‘Biznes Albania’, Luan Bregasi. Gjatë fjalës së tij Bregasi u shpreh...

Merrni masat, Durrësi nesër pa ujë!

Nesër në Durrës nuk do të ketë ujë deri në orën 16:00. Drejtoria e Ujësjellës Kanalizime Durrës ka njoftuar të gjithë abonentët se ndërprerja do...

Keni etje në mes të natës? Kjo është arsyeja dhe zgjidhja!

Ka një shpjegim logjik për ndjenjën e etjes gjatë natës Është shumë e vështirë për të marrë një sasi të mjaftueshme të gjumit gjatë këtyre...

Kjo është arsyeja e tmerrshme, pse nuk duhet t’i lëndoni grerëzat!

Një person trembet, një tjetër vret dhe dikush tjetër merr një gotë edhe e kap grerëzën. Ka shumë mënyra për ta hequr qafe këtë...

Çfarë ndodh me trupin nëse pini shumë ujë!

Ne të gjithë duhet të përpiqemi të shmangim dehidratimin, por çfarë ndodh nëse mbingarkohemi me ujë? Pirja e ujit në mëngjes, në punë, ose...

Mos përdorni akullin nëpër lokale, mjeku jep alarmin: Po shkakton hepatit...

Çdo person i cili ulet në lokale në vendin tonë në këto ditë të nxehta gushti, sigurisht do të kërkojë edhe një gotë me...

Mjekët japin këshilla për akullin me ujë të pakontrolluar në lokale

Qytetarët e Tiranës prej vitesh e blejnë ujin e pijshëm pasi nuk i zënë besë ujit të rubinetit. Por kur vjen puna në lokale...