19:27 - 5 Dhjetor, 2019

Etiketim: Turqi

U emërua nga Meta në Kushtetuese/ Izet Haxhia: Jam dëshmitar okular,...

Ndërsa ndodhet në qeli, Izet Haxhia ka bërë një deklaratë të fortë ndaj gjyqtares që emëroi kreu i shtetit, Ilir Meta për në Gjykatën...

Foto/ Fatma Met’hasani zbulon barkun e rrumbullakosur, duket kaq e ëmbël!

Në fund të muajit korrik u përhap lajmi se moderatorja e njohur Fatma Met'hasani dhe shefi i kuzhinës, Alfio Rrotani, do të bëhen prindër...

Video/ Genta Ismaili kapet duke u puthur me të dashurin, kush...

Këngëtarja e njohur shqiptare nga Kosova, Genta Ismaili, po qëndron në Turqi ku po punon për projektin e ri muzikor. Pikërisht në momentin kur mori...

Ofensiva ushtarake në Siri, ngrihet flamuri shqiptar në mitingun solidarizues ndaj...

Një ditë më parë u zhvillua në Maqedoninë e Veriut një miting për solidarizimin me Turqinë, për ofensivën ushtarake të kësaj të fundit në...

Humbet gjurmët 11 vjeçari shqiptar në kampet e ISIS

11 vjeçari shqiptar në kampet e ISIS humbet gjurmët. Babai i 11 vjeçari,t Afrim Berisha, ka bërë me dije për ABC News se djali nuk...

Turqia do të ndalojë sulmet në Siri

Turqia ka rënë dakord për një armëpushim në veri të Sirisë për të lënë forcat e udhëhequra nga kurdët të tërhiqen, ka njoftuar zëvendëspresidenti...

Erdogan i vendosur: Turqia kurrë nuk do të deklarojë armëpushim

  Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka hedhur poshtë thirrjet e SHBA-ve, për  armëpushim në veri të Sirisë. Ai u shpreh se nuk shqetësohet aspak...

Fillon përballja e madhe/ Ushtria siriane drejtohet në veri, SHBA evakuon...

Ashtu si është njoftuar edhe më herët kurdët në veri të Sirisë, kanë bërë një marrëveshje me qeverinë siriane, që kjo e fundit të...

Kurdët arrijnë marrëveshje me ushtrinë siriane, pas bombardimeve nga Turqia

Kurdët në Siri thonë se qeveria siriane ka pranuar të dërgojë ushtrinë e saj në kufirin verior, në përpjekje për të ndalur ofensivën e...

Turqia: Kemi vrarë 459 kurdë

  Turqia po vijon për të katërtën ditë me radhë operacionin e saj në veri të Sirisë, operacion ky i quajur “Pranvera e paqes”. Media shtetërore...

Turqia lufon ashpër në Siri/ Bota e shqetësuar, 200 mijë njerëz...

Rebelët sirianë të mbështetur nga turqit përparuan në qytetin kufitar Ras al Ain në veri-lindje të Sirisë të shtunën, por nuk ishte e qartë...

Turqi-Shqipëri/ Reja në kërkim të surprizës për ditëlindje, futet në lojë...

  Shqipëria luan sonte në Turqi në kuadër të “Euro 2020”. Kjo është një sfidë vendimtare për kuq e zinjtë, ndërsa përkon edhe me ditëlindjen e...

Sulmet e Turqisë në Siri, 100.000 njerëz lënë shtëpitë

Rreth 100.000 persona kanë ikur nga shtëpitë e tyre në veri të Sirisë, ndërsa Turqia vazhdon ofensivën e saj ndërkufitare në zonar kurde, raporton...

Sulmet ndaj Sirisë, Republikanët e SHBA kërkojnë sanksione ndaj Turqisë

Republikanët në Dhomën e Përfaqësuesve të SHBA kanë kërkuar sanksione kundër Turqisë për sulmet e saj në Siri, informon dritare.net Kongresmenja Liz Cheney tha se...

Edi Reja feston ditëlindjen. Ja çfarë dhurate kërkon nga futbollistët e...

Trajneri i kombëtares shqiptare, Edi Reja, feston sot ditëlindjen. Reja mbushi 74 vjeç dhe u surprizua nga lojtarët dhe stafi i kombëtares, në Turqi,...