01:19 - 13 Nentor, 2019

Etiketim: Turizem

Arabia Saudite hap dyert për turistët e huaj, por çfarë ia...

Vendimi i fundit i qeverisë saudite për të hapur dyert për turistët, ka shkaktuar një valë ngazëllimi në industrinë e udhëtimit. Një vend kaq...

Turizmi low cost, si t’i ngremë çmimin Atdheut!

Nga Dritan Hila Para dy ditësh isha me pronarin e "Adriatik 2", Ilir Kapllani. E kam mik dhe flasim lirshëm për problemet. Hoteli i tij...

Një surprizë vjeshtore, në këmbët e Tomorit

Nga Dritan Hila Kisha vendosur t’i mbyllja për këtë vit reportazhet për vendet që ia vlen të vizitohen në Shqipëri. Të paktën në atë të...

Klosi: Tërmeti i shtatorit shkundi dhe turizmin

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora zbulon se shtatori pati një rënie të konsiderueshme të turistëve. Blendi Klosi: "Kompatinë...

Gazetarja: Bizneset nuk po gjejnë më kamarierë, e banakierë

E ftuar në emisionin "Arena" në RTV ORA, gazetarja Erblina Mile, ka thënë se vitet e fundit janë rritur shërbimet e turizmit në Shqipëri. Gazetarja,...

Klosi: 10.8% më shumë të huaj vizituan Shqipërinë, në krahasim me...

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, përmes një postimi në rrjete sociale, shkruan se numri i turistëve të huaj në Shqipëri, është rritur...

Vlora ka nevojë edhe për kosha plehrash

Nga Dritan Hila   Para 3 vitesh Vlora ishte një fshat i madh. Të vetmet sheshe ku nuk bije në gropë ishte ai i Pavarësisë dhe...

Rama: Porti i Vlorës do të transformohet, do bëhet turistik!

Kryeministri Edi Rama, nga Vlora, ku po prezanton projektin e aeroportit që pritet të nisë punimet shumë shpejt, ka njoftuar se të tjera investime...

Klosi: Shqipëria ngjit 12 vende, në klasifikimin botëror të turizmit!

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, ka dhënë një lajm të mirë për Shqipërinë turistike. Ai ka ndarë në Facebook, një artikull të...

Manastirliu mbledh Task-Forcën për mbarëvajtjen e sezonit turistik në Vlorë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka mbledhur Task-Forcën e mbarëvajtjes së sezonit turistik në Vlorë. Takimi u drejtua nga Prefekti i...

Voda: Lehtësi në pikat kufitare për shmangien e radhëve

 E ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” në News 24, zëvendësministrja e Rendit, Rovena Voda tha se, Policia e Shtetit ka hartuar një plan operacional...

Rovena Voda-kryebashkiakëve të rinj: Angazhohuni për turizmin!

E ftuar në emisionin "Dritare me Rudinën", zëvendësministrja e rendit, Rovena Voda u ka bërë thirrje kryebashkiakëve të rinj që fituan në zgjedhjet e...

Klosi: Po bëhemi destinacion i qëndrueshëm, ja sa turistë presim në...

Ndërsa tha se, këtë vit kanë ardhur rreth 6.7 milionë të huaj në Shqipëri, ministri i Turizmit, Blendi Klosi u shpreh se, vitin e...

Ekspertja e turizmit: Kush e viziton Shqipërinë, nuk ikën më!

E ftuar në "Dritare me Rudinën", në News 24 ekspertja e turizmit, Blerina Ago tha se, kush vjen ta vizitojë Shqipërinë, nuk ikën më.  “Unë...

Elva Margariti: Numri i turistëve të huaj është rritur me 20%

Studioja e "Dritare me Rudinën", në News 24 është zhvendosur në 'Prestige Resort', në Golem, ku po flitet për turizmin në Shqipëri. Të ftuar...