03:53 - 24 Tetor, 2019

Etiketim: Turiste

Klosi: Turizmi është industri, është punësim!

Në Ditën Ndërkombëtare të Turizmit, Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi theksoi se këtë vit ja dolëm, që jo vetëm të kishim rritje...

Rama fton investitorët italianë në Shqipëri: Duhet të bashkëpunojmë!

Kryeministri i vendit, Edi Rama ndodhet në Bari, për një vizitë zyrtare. Në një konference për shtyp, kryeministri ka folur për Puglian. Ai tha...

Në Kanionin e Holtës, pas çlirimit nga hidrocentrali

Foto nga Kostandin Poga Kjo është rruga që të çon në Kanionin e Holtës. Kjo është çfarë ka mbetur pas pushtimit të hidrocentralit. Puna është ndërprerë dhe...

Blendi Klosi: Ujërat termale të Bënjës, plot turistë!

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, përmes disa fotove të postuara në Facebook, shkruan se turistët në ujërat termale të Bënjës dhe  dhe...

Rrëzohen me motor në Burrel/ Në gjendje të rëndë dy turistë...

Dy turistë të huaj janë rrëzuar me motor në fshatin Bushkash të Burrelit. Ata janë dërguar me urgjencë në spital, ndërsa mësohet se kanë...

Shifrat/ Ja sa milionë euro shpenzuan të huajt te ne dhe...

Turistët e huaj, që tashmë i gjen në çdo cep të vendit, nga jugu në veri po shpenzojnë gjithnjë e më shumë para në...

Lakuriq, seks dhe drogë në plazhin e Vilë Bashtovës

Në plazhin e Vilë Bashtovës në grykëderdhjen e Shkumbinit zona është pushtuar nga pushues të huaj që kanë zbarkuar me ruloto. Të rinjtë kanë...

Këto janë 10 vendet më të sigurta, ku mund të shkoni...

Çfarë e bën pushimin në një qytet të përsosur? Një udhëtim në një muze, ose tre, të vizituarit e pikave interesante, duke provuar ushqimet...

Rama nxjerr videon e Smile Albania. Të rinjtë shqiptarë presin qindra...

Kryeministri i vendit, Edi Rama, përmes një postimi në Facebook, ka ndarë një video nga grupi i të rinjve që janë pjesë e programit...

Rama poston videon, turistët nga Gjirokastra: Ndihemi si në shtëpinë tonë!

Kryeministri  i vendit, Edi Rama u ka uruar shqiptarëve një ditë të bukur me një video nga Smile Albania, nga Gjirokastra. Në videon e...

 Merr flakë autobusi me turistë, në Rrugën e Kombit

Një autobus me turistë është përfshirë nga flakët në Rrugën e Kombit. Mësohet se, ngjarja ka ndodhur afër Repsit. Autobusi është shkrumbuar plotësisht nga...

Video/ Karaburuni, mbreti i verës

Triporti, porti i hershëm i Vlorës ishte më qetë se kurrë këtë të enjte. Që këtej nisen varkat dhe anijet me turistë për në Karaburun ...

Rama poston videon nga Smile Albania, turistët: Jemi të mahnitur, do...

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka ndarë me ndjekësit në Facebook një video nga "Smile Albania". Në këtë video, turistë të ndryshëm që kanë ...

Kreu i Unionit Turistik: Turistët gjermanë dhe italianë janë trembur nga...

Kreu i Unionit Turistik, Rrahman Kasa tha në "Dritare me Rudinën", se turistët gjermanë dhe italianë janë tërhequr pak, për shkak të krizës në...

Bum turistësh në qershor, kryeson Kosova, me rënie vetëm polakët

Qershori e ka gjetur Shqipërinë të mbushur me turistë, si asnjë vit më parë. Të dhënat e INSTAT tregojnë se në Qershor 2019, hyrjet...