06:59 - 9 Dhjetor, 2019

Etiketim: trump

Donald Trump: Kryeministri i Kanadasë, njeri me dy fytyra!

Sot është mbajtur samiti i NATO-s, dhe nuk ka mbetur pa u komentuar një video ku shfaqet kryeministri kanadez Justin Trudeau duke tallur Presidentin...

NATO-s i ka vdekur truri/ Ja si i përgjigjet Trump, Macron-it!

Në një samit që po zhvillohet në Londër, në 70-vjetorin e krijimit të aleancës ushtarake perëndimore, NATO, presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka komentuar...

Skema/ Media amerikane: Si arriti Partia Demokratike të rrëzonte kandidaturën e...

Daily Beast, një media amerikane jopartizane, në një speciale ku trajton ‘keqtrajtimin’ e zyrtarëve amerikanë në administratën e Trump, përmend edhe rastin e të...

Janë kohë të frikshme për latinët, por Eva Longoria po ia...

Eva Longoria nuk është fare ashtu siç ju mendoni. Si shumë aktore të tjera edhe ajo njihet për një rol të veçantë, atë të...

Video/ Një pritje aspak e mirë për Trump, në Kampionatin e...

Donald Trump u prit me protesta, ndërsa shkoi në Kampionatin Ultimate Fighting (UFC), në New York. Presidenti amerikan mori pjesë në veprimtarinë e Arteve Marciale...

Nju Jork Times: Trump gënjeu, nuk i dha medalje qenit!

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka publikuar një foto të një qeni, duke i vendosur medalje me mbishkrimin "Heroi amerikan". Qeni...

Meta: Ikja në ferr e liderit të ISIS, lajm i mirë...

Kreu i shtetit, Ilir Meta ka shpërndarë në Facebook, deklaratën për medie të presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump i cili...

Vritet lideri i ISIS/ Donald Trump: Diçka e madhe sapo ndodhi

Lideri i ISIS,  Abu Bakr al-Bagdadi mendohet të jetë vrarë ditën e djeshme në veriperëndim të Sirisë, nga ushtria amerikane. Ai ka qenë i...

Video/ Reagimi i përkthyeses italiane ndaj Trump, bën xhiron e rrjetit

Reagimi qesharak i përkthyeses italiane ndaj Donald Trump, gjatë një konference për shtyp në Shtëpinë e Bardhë ka bërë xhiron e rrjetit. Trump mbajti një...

Ofensiva turke ndaj Sirisë, Trump: Nuk është problemi ynë!

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka thënë se ofensiva turke ndaj Sirisë nuk është problemi i Amerikës, duke i quajtur...

Merkel, thirrje Erdoganit të ndalojë sulmet në Siri

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka paralajmëruar presidentin e Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan që të tërheqë trupat nga Siria. Merkel deklaron se,  ofensiva ushtarake e...

Trump mbron gruan e diplomatit që aksidentoi për vdekje një të...

Donald Trump ka mbrojtur gruan e një diplomati amerikan, e cili dyshohet se aksidentoi për vdekje një të ri britanik. Trump tha se është...

Hetimi për shkarkimin e Trump, shfaqet kallëzuesi i dytë

Një kallëzues i dytë është shfaqur, në lidhje me hetimet për shkarkimin e presidentit, Donald Trump. Demokratët kërkuan shkarkimin e Trump-it pasi një burim...

Publikohen mesazhet që tregojnë presionin e Donald Trump mbi Ukrainën

Demokratët kanë publikuar në Kongres disa mesazhe që zbulojnë sesi funksionarët amerikane kanë shtyrë presidentin ukrainas të hapte një hetim publik për kundërshtarin kryesor...

Pompeo dhe Conte në siklet, gazetarja italiane i ofron djathë Sekretarit...

Sekretari i Shtetit, Mike Pompeo është takuar me kryeministrin e Italisë, Giuseppe Conte. Por gjatë takimit ka ndodhur edhe një incident. Një gazetare italiane, ka shkuar...