09:51 - 13 Dhjetor, 2019

Etiketim: Tropojë

Video/ Bora zbardh Kukësin dhe Tropojën

Sot, me 3 dhjetor, kanë nisur reshjet e para të borës në vend. Ndryshimet e temperaturave kanë sjellë zyrtarisht  dimrin në Kukës dhe Tropojë,...

Dy ditë të humbur, turistët belgë gjenden në Tropojë

Pas alarmit të ngritur nga familjarët se kishin humbur kontaktet prej dy ditësh, dy turistët blegë, Elisabeth Bries dhe Gaspard Henry janë gjetur në...

Aksident në Tropojë, humb jetën 9-vjeçari

Një aksident me pasojë vdekje, ka ndodhur ditën e sotme në Tropojë. Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën, në aksin rrugor  Bajram Curri –...

Foto/ Rama: Ja disa pamje nga kantieri i ujësjellësit, në Tropojë!

Kryeministri i vendit, Edi Rama u ka uruar shqiptarëve një ditë të mbarë me disa foto nga kantieri i punës për rimëkëmbjen e rrjetit...

Emrat/ Sulmuan KZAZ-në e shkatërruan materialet zgjedhore, lihen në burg 3...

Gjykata e Tropojës ka caktuar masën e sigurisë arrest me burg për tre mbështetësit e PD-së që sulmuan KZAZ në Tropojë tre ditë më...

Sulmet në KZAZ-të në Shkodër e Tropojë, Artan Hoxha: Ja kush...

Gazetari investigativ Artan Hoxha i ftuar në emisionin ‘Opinion’ ka thënë se pas incidenteve në Tropojë dhe Shkodër nesër do të sulmohen KZAZ-të në...

Video/ Punonjës të bashkisë Tropojë sulmuan KZAZ-në Nr. 9, arrestohen 8...

8 persona janë arrestuar pas sulmit dhe shkatërrimit të materialeve zgjedhore mesditën e sotme në KZAZ-në Nr. 9 në Bajram Curri, sipas informacioneve të...

Përplasja civile ka nisur tanimë!

Nga Isa Myzyraj Kurrë më shumë se këto kohë nuk është artikuluar përplasja civile, pas vitit të tmerrshëm 1997. Ajo përplasje civile që është artikuluar deri...

Vrasja e bariut në Tropojë, zbardhet shkaku

U dyshua fillimisht për vetëvrasje, zbardhet ngjarja e rëndë në bjeshkët e Tropojës. Tahir Bajraktari, me profesion mekanik, sipas Policisë, është qëlluar për vdekje...

Detaje të reja/ Vrasja e bariut në Tropojë, identifikohet autori

Një bari është vrarë ditën e djeshme në Tropojë dhe sot është bërë i mundur  identifikimi i autorit. Nga policia mësohet se, ngjarja ka ndodhur...

Tropojë/ Vritet 25 vjeçari me armë zjarri pas një konflikti mes...

Një 25 -vjeçar ka mbetur i vdekur  në fshatin Luzhë të Tropojë, pasi është qëlluar me armë zjarri. Policia njofton se viktimë është shtetasi...

Përplaset furgoni me punëtorë, 1 i vdekur e disa të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e së premtes në Dushaj të Tropojës. Një furgon që transportonte punëtorë të HEC-it në Fierzë është...