13:23 - 23 Shtator, 2019

Etiketim: Trajner

Dështimi i Shqipërisë/ Xhani De Biazi: Lojtarët të marrin përgjegjësi, nuk...

Ish-trajneri i Kombëtares, Xhani De Biazi, komentoi formën e Shqipërisë në këto momente, teksa theksoi se nuk ka asgjë të jashtëzakonshme, por Reja po...

Edi Reja: Ja si më bindi Rama për t’u bërë trajneri...

Në një intervistë për Corriere dello Sport, trajneri i ri i Kombëtares Shqiptare ka treguar arsyet pse pranoi ftesën e presidentit të FSHF-së. Si ju...

Duka prezanton Edi Rejan si trajner të Kombëtares

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit ka prezantuar zyrtarisht, teknikun italian Edi Reja si trajner të Kombëtares. Reja pason Kristian Panuçin në stolin e...

Armand Duka: Kush është trajneri i ri i Kombëtares!

Armand Duka ka zgjedhur trajnerin e ri të Kombëtares. Mësohet se ai është Edi Reja.  Ndërkohë, prezantimi pritet të bëhet në ditët në vijim. Pas...

Video/ Momenti i tmerrshëm kur luani, sulmon trajnuesin në cirk!

Një video rrëqethëse është shpërndarë këtë të mërkurë në rrjet, ku shihet një luan në cirk që sulmon trajnuesin e tij. Luani ka sulmuar trajnuesin,...

Ditë zie për bashkëshorten e Christiano Ronaldos

Georgina Rodrigues është duke kaluar çastet më të këqija të jetës së saj. Bashkëshortja e Cristiano Ronaldos ka humbur babanë e saj, Jorge Eduardo...

Dorëhiqet Mourinho, nga Mançester United

Ka dhënë dorëheqjen trajneri i  Mançester United, Jose Mourinho. Lajmi i largimit të Mourinhos u komunikua nga klubi anglez . Manchester United njofton se trajneri Jose...

Operacioni OAZ/ Arrestimi i trajnerit Grima, reagon FSHF

Pas arrestimit, të trajnerit dhe ish-portierit, Armir Grima, si pjesë e bandës “Bajri”, ka reaguar edhe Federata Shqiptare e Futbollit.   Kjo ngjarje, i është komunikuar...

Gattuso largohet nga Milani, ja kush do ta zëvendësojë!

Ish-menaxheri i Çelësit, Conte mund të jetë edhe një shenjë e ndryshimit të skuadrës së Milanit, i cili dëshiron të sjellë në kompani edhe...

Edhe Laçi mbetet pa trajner, Mezani largohet

Pas Luftëtarit, që u kualifikuar në Evropë edhe Laçi mbetet pa trajner. Ditën e sotme, vlonjati dhe trajneri Gentjan Mezani ka lajmëruar se është...

Sulmoi trajnerin, arrestohet agresori.

Pas sulmit të ndodhur mëngjesin e sotëm ndaj trajnerit Migen Memellli, Policia e Tiranës ka arrestuar agresorin. Policia bën me dije se shtetasi Abdyl Çeku...

Zbulohen 4 emrat e rinj për stolin e Kombëtares, jo vetëm...

Dëshira e madhe është një trajner italian, por sigurisht që mundësitë për të zgjedhur pasuesin e Xhani De Biazit janë të mëdha. Mediat italiane...

Largohet Luis Enrike, Barcelona gjen trajnerin e ri

Luis Enrike tanimë është drejt ikjes si trajner në klubin e Barcelonës dhe këtë e ka konfirmuar edhe zëvendëspresidenti i Barcelonës Jordi Mestre, i...