07:24 - 22 Janar, 2020

Etiketim: tragjedi

4 këshilla si ta merrni veten pas një tragjedie!

Vendi ynë sapo ka kaluar një tragjedi, me 51 viktima, pas tërmetit të 26 nëntorit. Shumë familje humbën njerëzit e dashur, të afërm, shokë e...

Tragjedia në familjen Lala/ Nipi rrëfen momentet e tmerrit: Mbijetesa e...

Ende nuk kishte zbardhur e marta e 26 nëntorit, kur Indrit Markja, nipi i familjes Lala, të cilës tërmeti shkatërrimtar iu mori jetën 8...

Rama: Jemi në konflikt të hapur me Presidentin, por po bashkëpunojmë...

Kryeministri Edi Rama, nga Durrësi, ka thënë për mediat se edhe pse me Presidentin Ilir Meta janë në një konflikt të hapur, në ditë...

Tragjedia e familjes Lala. Pesë persona ende nën rrënoja

Skuadra e kërkim-shpëtimit vijon punën në Durrës, për gjetjen e personave që ndodhen ende nën rrënojat e tërmtit të fuqishëm që goditi Shqipërinë orët...

Rama: Pas lamtumirës së dhimbshme, do të jetë gati logjistika për...

Kryeministri Edi Rama edhe mëngjesin e sotëm ka mbledhur qeverinë në një mledhje të jashtëzakonshme. Rama tha se vendit tonë i ra për pjesë...

Shembja e Kullave Binjake, 18 vjet nga tragjedia që ndryshoi botën

18 vjet më parë, 4 avionë sulmuan Kullat Binjake në Nju Jork, duke shkaktuar një tragjedi që ndryshoi botën. Terroristët  e Al-Kaedës sulmuan dy kullat...

Foto të shkrepura pak çaste, para tragjedisë!

Ndonjëherë disa gjëra janë thënë që të bëhen. Por ka disa çaste, të cilat janë kthyer në një tragjedi. Për këta njerëz do të...

Foto/ Dasma kthehet në tragjedi, 20 të vdekur nga rrëzimi i...

Njëzet dasmorë kanë humbur jetën, pas një aksidenti në Neë York të shtunën. Dy automjete u përfshinë në aksident, në kryqëzimin e Rrugës Shtetërore 30...

Nëse Joseph Conradi do të kishte rrëfyer 11 shtatorin

Rrëfimi i madh amerikan që magjepsi miliona emigrantë të botës së tretë, mori fund atje ku kishte nisur, në Manhatan. Amerika, e kënduar nga...

Historia e vërtetë e 11 shtatorit 2001

Mund ta quani fiksion apo si të doni, por e gjitha kjo që do të lexoni më poshtë ka baza të sakta dhe qindra...

Video/ Rama: Një kujtesë nga tragjedia që ndryshoi botën

Sot bëhen 17 vjet që nga tragjedia e 11 shtatorit 2001 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku humbën jetën rreth 3 mijë persona...

Tragjedia në Genova/ Gjendet i zhdukuri i fundit, rritet bilanci i...

Pasditen e sotme është gjetur edhe i zhdukuri I fundit nën rrënojat e urës Morandi të shembur në Genova disa ditë më parë. Për...

 Është kohë e vështirë për Atikën, Tsipras shpall 3 ditë zie...

  Momente tragjike po kalon Athina dhe mbarë shteti grek, për shkak të zjarreve të forta që kanë rënë në periferi të kryeqytetit, në zonën...

Çfarë ndodhi mes dy të rinjve në Tiranë, ja skena e...

Megjithëse, ende nuk ka të dhëna zyrtare, në lidhje me marrëdhënien që, kanë pasur dy të rinjtë, të mbetur të vrarë ditën e sotme...

Tragjedia në Kamëz/ Basha: Shteti i është dorëzuar krimit

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka vizituar ditën e sotme, familjen Buçi, të cilët kanë hapur dyert e mortit. Basha i ka shprehur ngushëllime familjes,...