23:07 - 26 Shkurt, 2020

Etiketim: tirane

Video/ Bënte manovra të rrezikshme me makinën, ja çasti kur arrestohet...

Policia Rrugore e Tiranës ka publikuar në Facebook momentin kur kanë vënë në pranga një person të shpallur në kërkim për vjedhje dhe kalim...

Plagoset me armë 38-vjeçari, në Tiranë

Një 38-vjeçar është plagosur me armë afër Sanatoriumit, në Tiranë. Mësohet se i plagosuri është Santi Xhaferri. Ai ka marrë një plumb në këmbë...

Arrestohen në pak orë 8 persona në Tiranë/ Ja për çfarë...

Policia e Tiranës, në 24 orët e fundit,  ka arrestuar 8 persona, për vepra të ndryshme penale, duke filluar nga prodhimi dhe shitja e...

Kryebashkiaku Veliaj takim me homologun nga Janina, Moses Elisaf: Solidaritet i...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti në një takim kryebashkiakun e Janinës, Moses Elisaf, i cili është njëkohësisht edhe përfaqësues i komunitetit...

Tërmete të forta tundin vendin gjatë natës

Vendi ynë vazhdon të lëkundet nga tërmeti. Vetëm gjatë natës së sotme janë regjistruar mbi 9  lëkundje, ku njëra ishte me magnitudë të lartë. Në...

Ambasadorja e Suedisë: Lucia erdhi edhe në Tiranë!

Ambasada e Suedisë në vendin tonë, nën drejtimin e Ambasadores Elsa Håstad kanë festuar mbrëmjen e së enjtes festën e Shën Lucisë. Festa u kremtua...

Tirana zyrtarisht në festa/ Ndizen dritat në sheshin Skënderbej

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka ndezur dritat e bredhit të festave në sheshin Skënderbej, duke bërë që kryeqyteti të hyjë  zyrtarisht në periudhë...

Durrësi ende me probleme/Rama: Në Tiranë të gjithë janë sistemuar me...

Kryeministri Edi Rama, sot vizitoi disa nga familjet në Tiranë, të cilët janë sistemuar në shtëpitë me qira, pasi banesat e tyre janë shpallur...

Mbyllet për herë të dytë klubi i famshëm në Tiranë

Një nga lokalet më të frekuentuara në zonën e ish-bllokut, Lolli Pop është bllokuar për herë të dytë nga tatimorët, për shkak se është...

Veliaj: Shumica e shkollave nuk kanë dëmtime

Në mbledhjen e sotme të Këshillit Bashkiak ku u miratua edhe lista e dytë me përfituesit e bonusit të qirasë për familjet e dëmtuara...

Tërmeti katastrofik/ Dalin shifrat, ja sa milionë euro është kredia e...

Stoku i kredisë që banorët e Durrësit kanë marrë për blerje banesash në fund të tremujorit të tretë të këtij viti ishte 8.8 miliardë...

Edi Rama: Ja ku do të ndërtohen tre lagjet e reja...

Në mbledhjen e tetë të jashtëzakonshme të Këshillit të ministrave, kryeministri Edi Rama ka thënë se do të krijohen tre lagje krejtësisht të reja...

Foto/ Tirana i kthehet normalitetit, fëmijët shkojnë në kopshte dhe çerdhe

Sot, dita për fëmijët e kopshteve 11 dhe 52 në Njësinë 5, nisi me përrallën e Borëbardhës, e lexuar nga kryebashkiaku i Tiranës. I...

Tërmeti i 26 nëntorit, del bilanci paraprak i dëmeve

Zyra e Drejtuesit Qendror i Operacioneve për Menaxhimin e Fatkeqësive Natyrore, raportimi i ores 13:30. Deklarata e Rovena Voda, përfaqësuese e Zyrës së Drejtuesit Qendror...

Shpërthim me tritol pranë një lokali, në qendër të Tiranës

Një sasi tritoli ka shpërthyer te bulevardi “Zogu i parë”, në Tiranë, pranë një lokali në pronësi të shtetasit P.F. Fatmirësisht nuk pati të...