22:26 - 24 Janar, 2020

Etiketim: tirane

Dokument/ Mbyllet shkolla e financuar nga Irani në Tiranë

Me urdhër të Minsitres së Arsimit, Besa Shahini është mbyllur një shkollë private në Tiranë, e quajtur “Saadi”. Mbyllja e shkollës ka ardhur pasi ajo...

Përplaset nga urbani, taksia përfundon në trotuar

Një aksident ka ndodhur tek Ura e Shkozës në Tiranë. Një urban është përplasur me një taksi. Pas përplasjes taksia ka përfunduar mbi trotuarin,...

Tiranë/ Shpërndanin drogë, arrestohet pronari dhe banakieri i një lokali

Pronari dhe banakieri i një lokali në Tiranë janë arrestuar për shpërndarje të lëndëve narkotike Të arrestuar janë; B. B., 42 vjeç, banues në Tiranë...

Sherr me thika në Tiranë, plagoset rëndë 37-vjeçari

Një sherr me thika ka ndodhur mbrëmë në Tiranë, tek shinat e trenit, ku për pasojë ka mbetur i plagosur rëndë një 37-vjeçar. Burime...

Arrestimet për tërmetin/ Lirohen 12 persona, 7 mbeten në burg!

Gjykata e Tiranës ka bërë me dije sot masat e sigurisë për 30 të arrestuarit e dosjes “Tërmeti”. 30 ish-zyrtarë, inxhinierë, ndërtues u arrestuan...

Blendi Klosi: Të martën, eventi më i rëndësishëm i turizmit i...

Ditën e martë në Tiranë, do të organizohet samiti “Turizmi, Solidaritet dhe Qëndrueshmëri” me pjesëmarrjen e të gjithë ministrave të turizmit dhe kulturës së...

Të martën në Shqipëri të gjithë ministrat e Turizmit të rajonit,...

Të martën në Tiranë, do të zhvillohet një nga ngjarjet më të rëndësishme për turizmin në Shqipëri. Për herë të parë, Tirana do të...

Italia emëron ambasadorin e ri në Tiranë, Fabrizio Bucci: Na presin...

Italia ka emëruar ambasadorin e saj në Tiranë, Fabrizio Bucci. Bucci ka qenë nëndrejtor në Drejtorinë e Përgjithshme për Integrimin Evropian në Ministrinë e...

Dy shkolla të reja në Tiranë, do të mbajnë emrin Vaçe...

Në 100-vjetorin e shpalljes Kryeqytet, Tiranës do t’i shtohen edhe dy xhevahire të reja, një shkollë e mesme dhe një 9-vjeçare, të integruara me...

Veliaj inspekton punimet për terminalin e ri të autobusëve te kthesa...

100-vjetori i shpalljes kryeqytet do ta gjejë Tiranën jo vetëm me një unazë të re, por edhe me një terminal të ri. Me rinisjen...

Era e fortë në Tiranë, 5 të lënduar përfunduan në spital

Pasditja e djeshme, në Tiranë, u shoqërua me një erë të fortë e cila shkuli disa pemë, rrëzoi Pemën e Krishtlindjeve dhe hodhi nga...

Era/ Ministria e Mbrojtjes thirrje qytetarëve të Tiranës: Shmangni qëndrimet pranë...

Ministria e Mbrojtjes ka reaguar në lidhje me erën e pazakontë që ka kapluar vendin duke bërë thirrrje qytetarëve që të shmangin qëndrimet në...

Erë e fuqishme në Tiranë/ Veliaj paralajmëron qytetarët: Mos dilni jashtë!

Si pasojë e erës së fortë, në Tiranë janë rrëzuar shumë pemë. Ndërkohë, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj përmes një postimi në Twitter ka...

Aksidenti te vijat e bardha/ Eksperti: Shkak shpejtësia. Të afërmit e...

Në datën 2 janar, Tirana u trondit nga një ngjarje e rëndë. Erjon Balla, 36-vjeçari nga Rrësheni dhe Hydajete Salliu, 72-vjeçarja nga Tirana ndërruan jetë....

Video/ Dalin pamjet nga aksidenti me dy viktima në Tiranë

Pasditen e sotme një aksident tragjik ka ndodhur në Tiranë, ku nga përplasja e dy makinave janë vrarë dy kalimtarë në vija të bardha....