03:44 - 17 Qershor, 2019

Etiketim: Tinka Kurti

Tinka Kurtit i dhurojnë fotografinë kur ka qenë e re, por...

Është mbajtur në Korçë festivali “Ko Ko fest”, dhe në mbyllje të tij, ka ndodhur çudia shqiptare e radhës. Kanë qenë organizatorët e festivalit, të...

Duma, mesazh shqiptarëve: Kthejini Tinka Kurtit, atë që ju dha për...

Deputetja e PD Grida Duma, ka reaguar për vdekjen e djalit të vetëm të Tinka Kurtit. Nëpërmjet një postimi të gjatë dhe prekës, Duma...

Fotot e fundit të Tinka Kurtit me djalin dhe mesazhi i...

Kur aktorja e madhe, Tinka Kurti, festoi 85 vjetorin, në një aktivitet të zhvilluar më datë 19 dhjetor në Shkodër, djali i saj nuk...

Kabo tregon bisedën me Kurtin, për vdekjen e djalit: Lëshoi psikamën...

Djali i vetëm i aktores së madhe, Tinka Kurti u nda nga jeta në Kanada. Akademiku Përparim Kabo mes një postimi në rrjetet sociale,...

Mbush 85 vjeҫ, Bushati uron zojën e rëndë, të teatrit dhe...

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati përmes një statusi në facebook ka uruar aktoren e madhe Tinka Kurti, për 85 vjetorin...

Aktorja e madhe Tinka Kurti feston sot ditëlindjen

Përvjetorin e 85-të Tinka Kurti e feston në Shkodrën e saj të dashur. Drejtorja e Teatrit “Migjeni” Rita Gjeka e ka ideuar bukur festën,...

Tinka Kurti mbush 85 vjeç. Rrëfimi i aktores: Historia e puthjes...

Nga Zenepe Luka Përvjetorin e 85-të Tinka Kurti e feston në Shkodrën e saj të dashur. Drejtorja e Teatrit “Migjeni” Rita Gjeka e ka ideuar...

Përparim Kabo i revoltuar për aktoren e madhe: Kush janë ata...

Profesori Përparim Kabo, në një postim në Fcebook, ka treguar telefonatën me aktoren e madhe, Tinka Kurti. Ai tregon se Kurti nuk thirret më...

E turpshme! Tinka Kurtit i kërkuan 3 mijë lekë për të...

Nga Bledi Mane Ka rreth dy vjet qyshkur e poshtëruan dhe ende nuk i kanë kërkuar falje publike. Legjenda e skenës dhe kinematografisë shqiptare, aktorja dhe...

Një film horror për Shqipërinë e ‘97, me aktoret Tinka Kurti...

Çfarë panë? Çfarë menduan? Çfarë apo kë, zgjuan ata? Fjalë të pakuptueshme, zëra të mbytur që vijnë nga e shkuara. E vërteta fshihet aty....