17:06 - 15 Nentor, 2019

Etiketim: Theresa May

Fjala e fundit e Theresa May, si kryeministre e Britanisë

Theresa May ka dhënë fjalimin e saj të fundit si kryeministre e Britanisë, pasi në këtë pozitë një ditë më parë është zgjedhur kryetari...

Fjalimi i fundit/ Kë goditi Theresa May!

Kryeministrja në largim e Britanisë së Madhe Theresa May, ka mbajtur atë që është quajtur "fjalimi i madh" i cili është fjalimi i fundit...

Foto/ Nuk e keni parë kurrë kryeministren britanike të qeshë si...

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Poloni, ku është zhvilluar Samiti i Poznanit, i cili  ka mbledhur liderët e Ballkanit Perëndimor dhe homologëve të tyre...

Haradinaj takon kryeminsitren Britanike, ja çfarë i kërkon!

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një takim me kryeministren e Britanisë së Madhe, Theresa May, në kuadër të Samitit të Vendeve të...

Sot, votimi i parë për Kryeministër në Britani!

Deputetët konservatorë do të fillojnë procesin e zgjedhjes së udhëheqësit të tyre të ri dhe kryeministrit të ardhshëm , në raundin e parë që...

Dorëheqja e Theresa May, Sekretari i Brendshëm britanik futet në garë...

Sekretari i Brendshëm britanik, Sajid Javid, iu bashkua garës për kryeministër të Britanisë. Kryeministrja Theresa May ka paralajmëruar dorëheqjen nga posti i lideres së...

Fillon gara për kryeministrin e ri britanik, ja katër kandidatët e...

Pasi Theresa May tha se do të dorëhiqet nga posti i kryeministres britanike muajin e ardhshëm, gara për të udhëhequr Partinë Konservatore sapo ka...

Ministrat britanikë: Sot presim datën e dorëheqjes së kryeministres

Sot pritet që kryeministrja britanike Theresa May të njoftojë për datën që do të dorëhiqet nga qeveria, kanë thënë ministrat e kabinetit për BBC,...

Kryeministrja May takon Merkel dhe Macron, ja çfarë u kërkoi!

Kryeministrja britanike Theresa May ka zhvilluar një takim me krerët e Gjermanisë dhe Francës, disa ditë para se Mbretëria e Bashkuar të dalë nga...

Brexit/ Theresa May gati të shtyjë procesin

Theresa May do t'i kërkojë BE-së një zgjatje të afatit të Brexit. Kryeministrja britanike thotë se dëshiron të takohet me udhëheqësin e Punës, Jeremy...

Theresa May nuk dorëzohet: Votim i katërt për Brexit

Theresa May dhe kabineti i saj po kërkojnë për një mënyrë për ta rikthyer në Parlament, Brexit-in për një votim të katërt. Kryeministrja tha...

Shtyrje për Brexit, pas premtimit të Mayt, për dorëheqje

Përpjekjet për të mbështetur kryeministren britanike në lidhje me Bexit, vijojnë dhe sot, një ditë pasi ajo premtoi se do të japë dorëheqjen si...

Deputetët britanikë votojnë për të marrë nën kontroll procesin e Brexit

Deputetët britanikë kanë votuat për të marrë në kontroll 'The House of Commons', në përpjekje për të gjetur një shumicë për çdo opsion Brexit. Qeverisa...

Shtyhet marrëveshja Bexit, Theresa May kërkon mbështetjen e deputetëve

Kryeministrja britanike Theresa May, do të kthehet në Britaninë e Madhe, për të bindur deputetët ta mbështesin marrëveshjen e saj të tërhequr, pasi BE-ja...

Theresa May kërkon nga BE shtyrjen e Brexit

Theresa May i ka kërkuar BE-së që të shtyhet Brexit deri më 30 qershor me mundësinë e një vonese më të gjatë. Një ministër...