16:53 - 5 Dhjetor, 2019

Etiketim: tetor

Rama: Ja sa turistë të huaj kanë vizituar Shqipërinë, në tetor!

Moti i favorshëm dhe me diell ka bërë që Shqipëria të jetë një destinacion shumë i vizituar dhe përgjatë sezonit të vjeshtës. Kryeministri Edi Rama,...

Shënim në ditën e fundit të tetorit

Nga Mirela Kumbaro Sa shumë u kënaqa me “qemalsat” që takova në Klubin e Librit të COD - Center For Openness And Dialogueku bashkë me Edmond...

Ora dimërore/ Akrepat kthehen 60 minuta pas

E diela e fundit e tetorit, shënon edhe fillimin e orës dimërore. Në mesnatë, akrepat u kthyen 60 minuta pas. Ky është një rit...

Shijoni diellin edhe sot/ Nesër ulen temperaturat

Dita e diel do të jetë nën ndikimin e motit të kthjellët. Ndërsa gjatë pasdites parashikohet që në të gjithë vendin të ketë vranësira....

Ngrihen temperaturat/Moti për sot

Dita e sotme do të jetë nën ndikimin e motit të kthjellët. Temperaturat e ajrit do të pësojnë një ngritje të lehtë, duke u...

Parashikimi i motit për sot!

Vendi sot do të jetë nën ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave kalimtare, ku më të dukshme do të jenë në zonat malore....

Ja tri vendet që ju sugjeroj të vizitoni, në Palma de...

Nga Fjorda Llukmani Spanja ka qenë dhe do të jetë gjithmonë në top listën e vendeve të mia të preferuara për të kaluar pushimet. Herën...

Parashikimi i motit për sot!

Dita e sotme do të jetë nën ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të pakta, ku më të dukshme do të jenë në...

Moti/ Rriten sërish temperaturat

Vendi sot do të jetë nën ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare, ku pas mesditës do të jenë më të dukshme. Në zonat veriore...

Çudit moti në Evropë/ Tetori e nëntori i ftohtë, dhjetori sjell...

  Tanimë ka nisur ulja e temperaturave në të gjithë Evropën. Muaji tetor, dhe nëntor pritet që të kalojnë me temperatura të ulëta, ndërsa gjatë dhjetorit...

Muaji i kancerit të gjirit/ Eliza Hoxha pret flokët zero

Muaji i tetorit është muaji i kancerit të gjirit. Më shumë se  në çdo kohë tjetër, mesazhet për sensibilizim ndaj kësaj sëmundjeje që u...

Ja 10 filmat që duhet t’i shikoni në tetor!

Muaji tetor po vjen, dhe gjatë këtij muaji dita bëhet më e shkurtër, dhe koha që qëndrojmë në shtëpi është më e madhe. Gjigandi “BBC”,...

Moti/ Ja çfarë ju pret në muajin tetor!

Muaji tetor, pritet të këtë një mot të paqëndrueshëm, por temperaturat do të jenë të ngrohta. Shkak i  paqëndrueshmërisë së motit  lidhet me ciklonin...

Tetori, muaji më emocionues për mbretërorët britanikë!

Tani në vjeshtë, familja mbretërore ka një agjendë të tejmbushur me aktivitete dhe evente të ndryshme. Angazhime, ture, për të mos përmendur festimet familjare...

Mos u shqetësoni, dimri nuk ka ardhur ende! Sinoptikanët: Ja si...

E shtuna e këtij tetori, shumë prej shqiptarëve i ka gjetur të papërgatitur. Fshatrat malore janë zbardhur nga bora, ndërsa vendet më të ulëta...