12:42 - 28 Janar, 2020

Etiketim: temperaturat

Ja si parashikohen temperaturat për ditët në vijim!

Vendi në këtë fillim janari është pushtuar nga mot i ftohtë. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak, përmes një njoftimi lajmëron se edhe në ditët në vijim,...

Ja si do të jetë moti në fundjavë!

Vendi sot do të jetë nën ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave. Temperaturat e ajrit do të pësojnë një rritje të lehtë në...

Ngrihen temperaturat/Moti për sot

Dita e sotme do të jetë nën ndikimin e motit të kthjellët. Temperaturat e ajrit do të pësojnë një ngritje të lehtë, duke u...

Parashikimi i motit për sot!

Dita e sotme do të jetë nën ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të pakta, ku më të dukshme do të jenë në...

Parashikimi i motit për sot!

Gjatë ditës së sotme vendi do të jetë nën ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave  të lehta. Sipas MetoAlb, temperaturat do të luhaten në vlerat...

Moti/Ja zonat ku do të ketë reshje sot!

Orët  e para të ditës do të jenë me kthjellime dhe vranësira. Gjatë mesditës do të ketë reshje shiu kryesisht në zonat jugore dhe...

Kujdes, kjo javë do të jetë përvëluese!

  Kjo javë do të nisë me temperatura të larta, të cilat do të jenë të tilla deri të premten. Sipas Meteorologëve, temperaturat gjatë gjithë javës...

Studimi/ Temperaturat e larta do bëhen të zakonshme

Shumë pjesë të botës po përjetojnë të nxehtin rekord të kësaj vere, me temperatura mbi 40 gradë celsius në vende ku 35 gradë ka...

Rriten temperaturat, ja sa do të jetë maksimumi sot!

Dita e sotme do të dominohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike, ndërkohë që temperaturat do të shënojnë prapë një rritje, edhe pse të lehtë. Parashikimi...