12:06 - 14 Tetor, 2019

Etiketim: temperatura

Si do të jetë moti sot, e hënë 14 tetor 2019!

Moti i kthjellët dhe vranësirat kalimtare mbeten prezente në territorin e Shqipërisë, gjatë orëve të para të ditës. Orët e pasdites i bëjnë vranësirat...

 Rriten temperaturat, ja si do të jetë moti ditët në vijim!

Gjatë kësaj jave në vend parashikohet ndryshueshmëri e motit sipas stinës në të cilën ndodhemi. Reshjet do të jenë të përkohshme. Temperaturat do të qëndrojnë...

Si do të jetë moti sot, e premte 4 tetor 2019!

Orët e para të ditës do të vijojnë nën ndikimin e vranësirave të shpeshta të cilat do të sjellin reshje shiu, në pjesën më...

Si do të jetë moti sot, e martë 01 tetor 2019!

Mbetemi nën ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta në zonat malore, ndërsa në Ultësirën Perëndimore vijon moti i kthjellët deri në orët e...

Si do të jetë moti sot, e hënë 30 shtator 2019!

Orët e para të ditës së sotme, sipas Meteoalb, do të jenë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të pakta. Kryesisht vranësirat do të jenë...

S’ka shi sot, ja si parashikohet të jetë moti!

Territori shqiptar duke filluar që nga orët e para të mëngjesit do të jetë në ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave në zonat...

Si do të jetë moti sot, e mërkurë 25 shtator 2019!

Orët e para të ditës do të jenë në ndikim të kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare. Pjesa e dytë e ditës do të jetë me...

Si do të jetë moti sot, e martë 24 shtator 2019!

Moti për ditën e sotme mbetet në kushte të paqëndrueshme atmosferike, duke bërë që vranësirat dhe shirat të jenë të pranishme  në të gjithë...

Si do të jetë moti sot, 18 shtator 2019!

Ditën e sotme mbetemi nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme, duke diktuar mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare në Ultësirën Perëndimore. Kthjellime dhe...

Ja si do të jetë moti sot, 17 shtator 2019!

Pjesa e parë e ditës së sotme do të jetë në mbizotërim të motit të kthjellët dhe vranësirave të pakta, të cilat do të...

Ja ku do të bjerë shi sot!

Orët e para të ditës paraqiten me vranësira të shpeshta në të gjithë vendin, por në mesditë në zonat juglindore do të ketë reshje...

Si do të jetë moti sot, 11 shtator 2019!

Vendi ynë do të karakterizohet me kushte atmosferike të paqëndrueshme, të cilat më të theksuara janë në zonat qendrore, lindore dhe pjesërisht jugore, ku...

Si do të jetë moti sot, 8 shtator 2019!

Vendi ynë gjatë paradites do të paraqitet me kthjellime dhe vranësira, ku zonat malore do të mbizotërohen nga vranësira të shpeshta. Mesdita dhe në...

Bien ndjeshëm temperaturat, si do të jetë moti sot!

Pjesa e parë e ditës do të mbizotërohet nga kthjellimet dhe vranësirat e shpeshta, ku më të dukshme do të jenë në zonat malore....

Si do të jetë moti sot, 04 shtator 2019

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash karakterizojnë kushtet e motit në vendin tonë, më të dendura në rajonin jugor dhe zonat lokale në qendër, duke rrezikuar...