06:36 - 22 Nentor, 2019

Etiketim: temperatura te larta

Plane për fundjavë/ Mësoni më parë si do të jetë moti!

Nëse keni plane për fundjavë moti do të jetë në favorin tuaj. E shtuna dhe e diela, do të jenë me mot të mirë,...

Moti/ Rriten sërish temperaturat

Vendi sot do të jetë nën ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare, ku pas mesditës do të jenë më të dukshme. Në zonat veriore...

Plane për të dielën? Mësoni më parë si do të jetë...

Muaji i tetorit parashikohet të jetë me temperatura mbi normalen, për sezonin e vjeshtës. Dita e sotme, do të jetë me diell në të...

Ja si do të jetë moti sot!

Moti përgjatë ditës së sotme do të jetë i qëndrueshëm. Temperaturat do të jenë kryesisht të larta për këtë fund shtatori , ndërsa era...

Vala e të nxehtit prek Shqipërinë, ja ditët me temperaturat më...

Ditët e fundit vendi ynë po dominohet nga temperaturat të larta. Por ato do të rriten më shumë në ditët që vijnë. Vala e të...

Temperaturat përvëluese, sinoptikanët: Ja deri kur do të vazhdojë moti ekstrem!

E mërkura, e enjtja dhe e premtja parashikohen të jenë tre ditët më të nxehta të verës, ditën e djeshme termometri ka regjistruar 39...

Temperaturat edhe sot në kulm, ja kur do të ndryshojë situata!

Ditën e sotme vendi do të dominohet nga kthjellimet në të gjithë territorin. Meteoalb parashikon mot të kthjellet në gjithë vendin gjatë pasdites dhe...

Temperaturat e larta/ Thahet Fierza, rrezikojmë energjinë elektrike

Temperaturat e larta që po mbizotërojnë në tërë territorin e vendit kanë bërë që Fierza të bie ne një nivel të shpejtë prej 40...

Largohen “plakat”, përgatituni për temperatura përvëluese

Pranvera tashmë ka ardhur e këtë e tregojmë më së miri edhe temperaturat në rritje të parashikuara për ditët në vijim.  Sipas Institutit të...