04:42 - 19 Nentor, 2019

Etiketim: te rinj

Video/ U heq patentën 135 shoferëve, Policia e Shtetit: Vajza dhe...

Pas aksidenteve që u kanë marrë jetën disa të rinjve vetëm këtë javë, policia ka vënë në zbatim masa të rrepta për drejtuesit e...

Foto/ Dhunohet barbarisht pjesëtarja e komunitetit LGBTI, në Tiranë

Aleanca LGBTI, ka publikuar disa foto të një anëtareje të komunitetit LGBTI, konkretisht komunitetit transgjinor, në Shqipëri teksa shihet që është dhunuar barbarisht. Aleanca...

Aksidenti me dy të vdekur/ Të rinjtë kishin dalë për të...

Detaje të tjera dalin në dritë nga aksidenti tragjik që u regjistrua natën e shkuar ku humbën jetën dy vajza 17 vjeçare dhe u...

Basha takim me të rinjtë: Kemi nisur një betejë, do t’u...

Në një takim me të rinjtë, lideri i opozitës, Lulzim Basha, ka thënë se, ata kanë nisur një betejë, të cilën do ta fitojnë,...

Basha homazhe te memoriali i Azem Hajdarit, ka një mesazh për...

Lideri i opozitës, Lulzim Basha dhe ish-kryeministri, Sali Berisha kanë zhvilluar homazhe te memoriali i Azem Hajdarit, në 21-vjetorin e vrasjes së tij. Pas homazheve,...

Mërgimi, shumë më i rëndë sesa mendohet

Nga Faton Piraj Një i ri i edukuar është ai, i cili është në gjendje të VENDOSË (të marrë vendime mbi veten, sado të vështira...

Studimi/ Të rinjtë europianë në depresion

Eurofound, Agjencia e Bashkimit Europian për përmirësimin e kushteve të jetesës dhe punës, sipas një studimi të fundit ka arritur në përfundim se rreth...

Shkodër/ Sherr me thika mes dy të rinjve, plagoset rëndë 19-vjeçari

Një ngjarje tjetër është shënuar në Shkodër, ku pas një sherri mes dy të rinjve, është plagosur një 19-vjeçar. Mësohet si i riu është identifikuar...

Gramsh, motori përplaset me bordurat, rëndë dy të rinjtë, me urgjencë...

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Gramsh Kodovjat, ku dy të rinj që udhëtonin me motor janë përplasur...

Foto/ Sot festonte datëlindjen, ja kush është viktima e tretë e...

Aksidenti tragjik, në dalje të qytetit të Kavajës ka shënuar edhe viktimën e tretë. Mëngjesin e së mërkurës, ka humbur jetën  23-vjecari Vilson Cara,...

Përplasje me armë në Laç, dyshohet për dy viktima

Përplasje me armë mes të rinjve në qendër të Laçit ka pasur mbrëmjen e së dielës. Ndërkohë sipas News 24 dyshohet për dy viktima....

Sondazhi/ Koha e të rinjve shqiptarë, në kafe dhe internet

Që nga koha e kaluar në kafene deri te sporti, përdorimi i internetit dhe vullnetarizmi, këto janë aktivitetet kryesore që kryejnë të rinjtë shqiptarë....

Shtohen të moshuarit, shterojnë 20-vjeçarët. Si po përmbyset piramida e popullsisë!

Popullsia e Shqipërisë përveçse po pakësohet po ndryshon më shpejtësi strukturën e saj në disfavor të moshave të reja, teksa popullsia në moshë pensioni...

Sherr mes të rinjsh, qëllohet fort me kaçavidë 23-vjeçari

Pas një sherri mes të rinj, ka mbetur i plagosur rëndë me kaçavidë një 23-vjeçar. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 16:00 , në Bilisht, ku...

Ushtria i shpëtoi, ja si ngecën 5 të rinjtë në Malin...

5 persona kanë mbetur pasditen e sotme të izoluar në Malin e Tomorit, si pasojë e prishjes së automjetit me të cilin ata po...