10:59 - 19 Qershor, 2019

Etiketim: të huajt

Turizmi/ 93% e të huajve do t’i rekomandojnë Shqipërinë miqve të...

Me 6,2 milionë turistë dhe 2 miliardë euro të ardhura, viti 2018 pritet të konfirmohet si viti më i suksesshëm në historinë e turizmit...

10 gjërat që i habisin të huajt në Shqipëri

Nga Luna Ruvina 1. Trafiku. Këmbësorë që kalojnë rrugën sipas nevojës, pa ua vënë veshin semaforëve. Shoferë të shpejtë që i japin edhe më shumë gaz...

10 gjërat që u pëlqejnë të huajve në Shqipëri!

Nga Luna Ruvina 1. Shumë shoferë taksie dhe kamerierë flasin gjuhë të huaja 2. Edhe në fshatin më të humbur mund të pish një ekspres të...

Flet Ambasadori polak: Ja pse polakët zgjedhin Shqipërinë për pushime!

Ambasadori polak në Shqipëri, Karol Bachura ka dhënë këtë intervistë për emisionin DritaremeRudinën, i cili do të mbyllë sezonin dhe që i kushtohet turizmit...

Shqipëria, parajsa e punës për të huajt. Dynden turqit dhe italianët

Shqipëria duket se është kthyer në një vend të preferuar për të punuar për turqit dhe italianët. Të dhënat zyrtare për vitin 2016 tregojnë...