11:32 - 24 Shtator, 2019

Etiketim: te burgosur

Urdhri i drejtorit të Burgjeve: Nga sot, të burgosurit më pak...

Ashpërsohen masat në burgjet shqiptare. Urdhri më i fundit i drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve, i zbuluar nga ‘News24’ e ‘BalkanWeb’, kufizon telefonatat e...

Foto/ Askush nuk dilte i gjallë nga Alcatraz, por tre të...

Alcatraz është i njohur si burgu më kërcënues në botë. Është i izoluar në një ishull dhe pothuajse është e pamundur për te shpëtuar....

Foto/ Papa Françesku lan dhe puth këmbët e 12 të burgosurve

Udhëheqësi i Kishës Katolike, Papa Françesku lau dhe puthi këmbët e 12 të burgosurve më 18 prill në një shërbim tradicional, duke u kërkuar...

Mijëra të burgosur janë djegur në furrë nga regjimi i Assadit

Nga Departamenti amerikan i Shtetit është njoftuar se regjimi i Bashar al Asadit ka vrarë dhe i ka djegur trupat e mijëra njerëzve në...