07:47 - 15 Shtator, 2019

Etiketim: Taulant Balla

Kryebashkiaku Belba e kallëzoi penalisht, Rira: Shukriu i Përrenjasit me mesatare...

Ditën e sotme, kryebashkiaku  i Përrenjasit, Nuri Belba, ka kallëzuar penalisht, ish-kryetaren e kësaj bashkie, Miranda Rira, për shpërdorim detyre. I menjëhershëm ka qenë...

Shkarkimi i Metës/ Nesër vjen në Tiranë Komisioni i Venecias, ja...

Ditën e nesërme, 10 shtator, pritet që në Tiranë të zbarkojnë një delegacion i Komisionit të Venecias, në një mision fakt mbledhës për shkeljet...

Balla: Do të kemi Kodin e ri Zgjedhor, 13 tetori nuk...

Ditën e sotme nis sesioni i ri parlamentar. Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka deklaruar në “News 24” se gjatë këtij...

Balla: Zgjedhjet janë zhvilluar, dora jonë e shtrirë për të bashkëpunuar!

Ndërkohë që opozita kërkon nisjen e proceduarve për zgjedhjet e 13 tetorit, kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, thotë se zgjedhjet...

Balla-Bashës: Të kujtoj të paguash gjobën, për shpifje!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pasi doli nga Prokuroria ku u mor në pyetje  për çështjen "Toyota Yaris", në një prononcim për mediat...

Moskonfirmimi i kryebashkiakes së Durrësit, Balla: Vendim absurd!

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka reaguar në lidhje me moskonfirmimin e kryebashkiakes së Durrësit, Valbona Sakos. Balla e ka cilësuar...

Foto/ Si gjel i rrjepur mes flakëve, Balla tallet me Metën

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla nëpërmjet një postimi në Twitter ka ironizuar Presidentin me anë të një foto ku duket një...

Balla: I thamë Bashës që në fillim, mos e hap atë...

Kreu i Grupit të PS ka, Taulant Balla nga takimi elektoral në qytetin e Elbasanit është shprehur se Bashës nuk duhet të flasë për...

PD i përgjigjet Ballës: Taulant, mjaft ëndërrove një një Shqipëri si...

Taulant Balla, ditën e sotme, tha se Partia Demokratike do të rilindë me ikjen e liderit Lulzim Basha. Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend...

Balla: Pasi të ikë Luli me 30 qershor, PD do të...

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Taulant Balla në një takim me banorët e Paprit ka thënë se të gjithë ata që shkelin ligjin...

Kolegët i dolën në përgjimet e Bild, Balla: Të arrestohet kushdo...

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla i ftuar në emisionin ‘Open’ ka thënë se prokuroria duhet të hetojë dhe të arrestojë përgjegjësit...

Taulant Balla: Meta, Basha e Kryemadhi i kanë borxhe Shqipërisë. Në...

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS, Taulat Balla nga Elbasani ka sulmuar Presidentin Ilir Meta, dhe krerët e opozitës Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi. Balla...

Balla: Nuk ka ndodhur kurrë më parë, akti i Metës antikushtetues

  Kreu i Grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla gjatë fjalës së tij të mbajtur në kuvend, në seancën 5 orëshe ku do të...

Taulant Balla: Luli gëzon bashkë me ne, ne për fitoret ai...

Kreu i Grupit të PS, Taulant Balla, në fjalën e tij me rastin e festimit të 28 vjetorit të themelit të PS deklaroi se...

‘Tha që s’dëgjon mirë’, Balla ironizon Metën: Po ja shkruaj, zgjedhjet...

Pak pas deklaratës së Metës, kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla ka shkruar në Facebook, ku ironizon me sëmundjen e presidentit. “Dëgjova që...