04:40 - 24 Tetor, 2019

Etiketim: takim

Hashim Thaçi: Remzi Hoxha kishte videon e takimit Berisha-Millosheviç-Gligorov

Survejimi i Remzi Hoxhës, është lidhur me një takim të mundshëm mes presidentit shqiptar të kohës Sali Berisha, presidentit serb Slobodan Millosheviç dhe atij...

Spiropali takim me shefen e misionit të  OSBE/ODIHR. E falënderon për...

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka pritur sot në zyrë shefen e misionit të OSBE/ODIHR, Audrey Glover. Me anë të...

Njerëz që takuan sozitë e tyre fare rastësisht

Nuk ka rëndësi se sa i veçantë apo unik je. Është e sigurt që në këtë botë të madhe është dikush tjetër që duket...

Presidenti i Ukraninës komplimeton Tom Kruz: Qenke shumë i bukur, ja...

Ylli i filmave aksion, Tom Cruise, ka takuar në Kiev, Presidenti ne Ukrainës, Ukrainës Volodymyr Zelensky, ndërsa aktori zbuloi vendet ku do të filmohet...

Eduard Selami në selinë e PD, takohet me Lulzim Bashën

Eduard Selami, që prej kandidimit përballë Bashës për postin e kryetarit të PD-së, është larguar nga jeta politike. Por sot ai është rikthyer dhe...

Menduan se ishin vrarë nga nazistët, ja momenti prekës kur dy...

Ky është momenti prekës kur dy kushërinjtë hebrenj, që ishin shokë të ngushtë gjatë fëmijërisë në Rumani, u takuan pas 75 vjetësh. Morris Sana, tani...

‘Na lidh kombinimi i atleteve me kostum’. Ja kë takon Rama...

Kryeministri i vendit, Edi Rama, prej ditësh ndodhet në Nju Jork. Sot ai ka shkuar në selinë e "World Economic Forum" dhe është takuar...

Takimi me Trump dhe Melanie, Linda Rama: SHBA, mikja më e...

Kryeministri i vendit, Edi Rama dhe bashkëshortja e tij, Linda ndodhen në një vizitë zyrtare në SHBA. Sot, Rama dhe Linda kanë zhvilluar një takim...

Media greke: Ja çfarë bisedoi Rama me Mitsotakis!

Kryeministri i vendit Edi Rama është takuar në Nju Jork, me homologun e tij grek Kiriakos Mitsotakis gjatë punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të...

Gazmend Bardhi: Me Ramën në pushtet, nuk ka për të pasur...

Në lidhje me takimin e kryeministrit Rama me kancelaren gjermane, Angela Merkel ka reaguar edhe Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi. Përmes një...

Negociatat/ Rama: Merkel vlerësime pozitive, do të bëjmë çmos që Gjermania...

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka zhvilluar me kancelaren gjermane, Angela Merkel. Kryeministri ka folur për takimin me kancelaren gjermane. Ai shprehet se, Merkel...

Rama do të takohet me kryeministrin grek, në New York

Midis takimeve të rëndësishme që përgatit Athina zyrtare në kuadrin e punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve te Bashkuara në New York jane...

Meta takim me Bashën, në Presidencë

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka zhvilluar sot një takim me kreun e opozitës, Lulzim Basha, në Presidencë. Mësohet se takimi që ka zgjatur rreth...

Basha: Raporti i OSBE/ODIHR tregon se ka rënë shteti

Pas takimit me aleatët e Partisë Demokratike, kreu i opozitës, Lulzim Basha, ka dhënë një deklaratë për mediat. Basha tha se temë diskutimi ka qenë...

Takimi me drejtorin e DASH, Basha: Ja çfarë diskutuam!

Pas përfundimit të takimit me drejtorin e ri të Zyrës së Evropës Qendrore dhe Jugore të DASH-it, David Kostelancik, lideri i opozitës Lulzim Basha...