17:56 - 8 Dhjetor, 2019

Etiketim: sulm

Trump-Iranit: Nëse sulmoni diçka amerikane, do t’ju zhdukim

Presidenti i SHBA Donald Trump i shtoi kërcënimet kundër Iranit të martën, duke thënë se një sulm i Teheranit ndaj "çdo gjëje amerikane" do...

SHBA, Donald Trump tregon arsyet: Ja pse u tërhoqa nga sulmi...

Presidenti amerikan Donald Trump tha të premten se kishte hequr dorë nga një goditje ushtarake ndaj Iranit sepse një përgjigje e tillë ndaj rrëzimit...

Bomba molotov mbi policinë në Kavajë, arrestohet protestuesi i PD-së

Një person i shpallur në kërkim është arrestuar ditën e sotme nga policia e Kavajës. Në pranga ka rënë 41-vjeçari E. D., i cili...

Video/ Punonjës të bashkisë Tropojë sulmuan KZAZ-në Nr. 9, arrestohen 8...

8 persona janë arrestuar pas sulmit dhe shkatërrimit të materialeve zgjedhore mesditën e sotme në KZAZ-në Nr. 9 në Bajram Curri, sipas informacioneve të...

Rama në një vijë me Trump: Sulmi në Gjirin e Omanit,...

Kryeministri Rama ka komentuar ngjarjet e fundit në Gjirin e Omanit, ku dy anije cisternë u sulmuan me mina, për të cilat SHBA ka...

Protesta, sulmohet nga persona të maskuar grupi i xhirimit të Abc...

8 persona të maskuar gjatë protestës së opozitës kanë sulmuar grupin e xhirimit të “Abc News”, duke i dhunuar fizikisht dhe i kanë thyer...

Izrael- Palestinë, rëndohet bilanci i të vdekurve pas acarimit të situatës

Autoritetet palestineze kanë deklaruar se 23 persona kanë humbur jetën si pasojë e luftimeve mes Izraelit dhe militantëve në Rripin e Gazës, i cili...

Përshkallëzohet konflikti/ Palestina sulmon Izraelin, lëshon 90 raketa

Më shumë se 90 raketa janë lëshuar nga Rripi i Gazës në Palestinë në drejtim të jugut të Izraelit, por shumë prej tyre u...

Gazetarja Klodiana Lala: Ja dyshimet e mia për autorët e sulmit!

E ftuar në emisionin e “Opinion”, në News 24, gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer e tronditur sulmin e 6 ditëve më parë në shtëpinë...

1 i vdekur dhe disa të plagosur në Paris, ISIS merr...

Një sulm terrorist ka ndodhur mbrëmjen e djeshme, në qendër të Parisit, ku  ka mbetur i vdekur një person dhe disa të tjerë janë...

Sulmoi me thikë 31-vjeçaren, arrestohet adoleshenti nga Lushnja

Pasditen e sotme, në qytetin e Lushnjës është arrestuar një adoleshent, 17-vjeçar, pasi plagosi me thikë një femër, në fshatin, Fshati i Ri. Mësohet se,...

Shpërthim terrorist në Londër, 30 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Rreth 30 çifutë britanikë janë plagosur mbrëmjen e djeshme në lagjen “Stamfordt Hill”, në Londër,  ku një zjarr ka shpërthyer. Mësohet se të plagosurit...

Kisha sulmohet me granata, 15 të vdekur

Një kishë në Afrikën Qendrore është shpërthyer me granata dhe si pasojë kanë mbetur të vdekur 15 persona dhe shumë të tjerë janë plagosur. Raportohet...

Vriten 10 gazetarë, Ambasada Amerikane dënon ashpër sulmin në Kabul

Sulmin e ditës së djeshme, në Kabul të Sirisë, ku u vranë me 31 persona, mes tyre dhe 10 gazetarë, Ambasada amerikanë e ka...

Basha në Kuvendin Kombëtar: Kam marrë sulme personale, por dorën nuk...

Gjatë mbledhjes së Kuvendit Kombëtar, ditën e sotme ka folur edhe kryetari i PD-së, Lulzim Basha. Ai i ka bërë thirrje të gjithë kritikëve...