14:44 - 27 Janar, 2020

Etiketim: studnete

Basha: Studentë, peshorja duhet të anojë nga ju!

Lideri i opozitës, Lulzim Basha ka zhvilluar këtë të premte takim me studentët e Tiranës. Ndërkohë Basha i ka ftuar studentët që të shprehin...

Studentja: Rektori nuk është mbret që të mos shkarkohet. Si i...

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka zhvilluar takim me studentë dhe pedagogë në COD të Kryeministrisë, për të folur për ecurinë e Paktit për...

Ambasadori i OSBE: Mbështes studentët, por edhe dialogun

Protestën e studentëve e ka mbështetur edhe ambasadori i OSBE-së, Bernd Borchardt. Ai tha se, e mbështet këtë protestë, sa kohë që ajo është...

Video/ Përplasja, studentët thirrje: Mos na provokoni!

Është tensionuar situata në protestën e studentëve para Kryeministrisë. Disa nga pjesëmarrësit në protestë kanë tentuar të çajnë kordonin e policisë. Menjëherë pas këtij veprimi,...

Noizy thirrje studentëve: Dialogoni me Ramën!

Reperi shqiptar, Noizy që në ditët e para të protestës, u ka ofruar mbështetje studentëve. Por pak minuta më parë, reperi u bën thirrje...

Kryemadhi: Koha për ndryshim, bashkohuni në protestën e studentëve

Gjatë një takimi me strukturat e LRI-së, në Korçë, kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka thënë se, 8 kërkesat e studentëve...

Aleati më i madh i Edi Ramës është Partia Demokratike

Nga Denis Dyrnjaja Në ditët e tronditjes së thellë që pësoi qeveria nga protesta e pamenduar e studentëve, shfaqet një "delfin shpëtues" politik për Edi...

Pedagogia: Ku është ministrja e Arsimit?

Në takimin e kryeministrit, Edi Rama me senatin akademik të Universitetit të Tiranës, më datën 14 shkurt 2018, foli edhe një pedagoge, që tregoi...

Foto/ Nis puna për rikonstruktimin e godinave, te Qyteti Studenti

Ka nisur puna për rikonstruktimin e godinave të Qytet Studentit. Tashmë janë vendosur skelat dhe ka nisur puna për rehabilitimin e godinave. Rikonstruktimi i godinave...

Djali i vogël i Azem Hajdarit, i bashkohet protestës së studentëve:...

Protestës së studentëve i është bashkuar edhe djali i vogël i Azem Hajdarit. Azem Hajdari Junior tha se i është bashkuar protestës së studentëve si...

Pedagogu përzihet nga protesta, Këshilli Studentor shpjegon arsyen

Pas përzënies së pedagogut nga protesta e studentëve, dhe akuzave për dhunë të Lëvizjes për Universitetet ka reaguar edhe Këshilli Studentor. Këshilli Studentor thotë...