11:13 - 24 Shtator, 2019

Etiketim: student

Historia e Taulantit nga Pogradeci, që studion në Koln për Ekonomiks

Nga Enkeleda Bodini Para disa ditësh ju njohëm me historinë e Deas, studenten shqiptare të diplomuar në Amerikë për Planifikim Urban dhe master për Administrim...

Kur isha student në Prishtinë

Nga Lis Bukuroca Në kohën time botimi i “Fjalorit të Gjuhës së Sotme Shqipe”  nga “Rilindja” qe përjetuar si çast me rëndësi historike. Sot flitet...

Tentoi t’i hidhte bojë Veliajt, Berisha: I lumtë studentit hero!

Dy të rinj u arrestuan pasi tentuan t'i hidhnin bojë, kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Ndërkohë, përmes një postimi në Facebook, ka reaguar edhe...

Protesta e studentëve/ Majko: Për herë të parë u ndjeva i...

Ministri i Diasporës Pandeli Majko në një intervistë për “Zëri i Amerikës” në SHBA, ka folur ndër të tjera për lëvizjen studentore të fundit...

Kryeministri-studentëve: Rrini në kafe, e doni t’ju paguajmë për 4

Kryeministri i vendit, Edi Rama gjatë fjalës së tij në takimin me studentët dhe pedagogët e UBT-së ka folur për protestën e studentëve, tarifat...

Live/ Tensione në protestë, studenti kërkon t’u vërë flakën flamujve të...

Një student në protestën para Ministrisë së Arsimit, ka tentuar t’i vërë flakën flamujve të partive më të fuqishme në vend, të PD-së, LSI-së...

Foto/ Dikur shpërndante miell në fushatë me bluzën e LSI, sot...

Megjithëse, studentët kanë shpalosur moton ‘jo politikë’, në protestën e tyre, një pjesëmarrës në protestë ka qenë dikur militant i LSI-së. Gjatë fushatës së LSI-së...

Si degradoi mesuesi shqiptar?

Albert RISKA Universiteti “A. Xhuvani” Elbasan Edhe në një shfletim të shpejtë të historisë së arsimit shqiptar, kujtdo mund t’i bien në sy disa togje fjalësh...

Basha tregon sekretet: Kur isha student në Holandë…

Në takimin që zhvilloi dje në Elbasan me të rinjtë, kreu i PD Lulzim Basha ka rrëfyer disa detaje nga jeta e tij si...