00:29 - 18 Shkurt, 2020

Etiketim: stres

5 mënyra efikase, si të luftoni depresionin e dimrit

Keni frikë nga ditët e shkurtra, të ftohta dhe të errëta të dimrit? Shumë njerëz vuajnë nga çrregullimi sezonal. Ndoshta dhe ju ndiheni pak...

Si të humbni peshë pas pushimeve në mënyrë të sigurt dhe...

Pas pushimeve të Vitit të Ri, numri i njerëzve në palsetra rritet ndjeshëm. Njerëzit janë në kërkim të programeve të shpejta të dobësimit, për...

Ja si të mposhtni stresin pas festave të fundvitit!

Nuk ka njeri që nuk e pret me shumë gëzim Vitin e Ri. Zbukurime pa fund, ushqime, ëmbëlsira, dhurata, festa, takime me njerëzit më...

Jeni me nerva gjatë punës? Ja 5 mënyra si ta kontrolloni...

Kolegët  e punës tuaj flasin me zë të lartë dhe kjo gjë ju acaron? Nuk po merrni kënaqësinë e duhur në punë dhe shpeshherë...

Letër psikologes/ Po kaloj shumë stres nga rënia e flokëve. Çfarë...

Përshëndetje, dhe uroj të jeni mirë! Kam një pyetje. Vuaj prej dy vitesh nga rënia e flokëve. Kam bërë analizat për tiroidet, për anemi dhe...

Disa mënyra të thjeshta për të përmirësuar funksionin e zemrës

Ka më shumë se 7 milionë njerëz që vuajnë nga sëmundjet kardiovaskulare. Shpesh e menduar si një sëmundje mashkullore, por në të vërtetë vret...

Letër Psikologes/ Pas lindjes së djalit, më ka humbur dëshira për...

Përshëndetje! Jam një zonjë 30 vjeç , nënë e një djali të vogël. Ka disa vite që kam probleme me shëndetin, por nuk ndihem mirë as...

Ndodh çudia në Britani, një person diagnostikohet me çrregullime psikike nga...

E padëgjuar më parë, por e vërtetë. Fenomeni "Brexit" po ndikon në shendetin mendor të britanikëve. Rasti i parë i diagnostikuar është i një burri...

Marina Vjollca tregon mënyrën sesi të largoni lodhjen pas pune!

Moderatorja Marina Vjollca pas një pauze të gjatë, ka lajmëruar se tani shpejt do ta shohim sërish në ekran. Sigurisht, televizioni është në punë...

Këto foto do t’ju sjellin lumturinë sapo t’i shikoni!

Sfidoni stresin dhe depresionin që gjithmonë e më shumë ju bën të humbisni besimin në vete. Dritare.net sot në këtë artikull ju sjell fotot...

Aktori i Game of Thrones, në qendër rehabilitimi për stresin dhe...

Ylli i Game of Thrones, Kit Harington po merr një trajtim mjekësor në SHBA, pasi thuhet se vuan keq nga stresi, por është i...

Disa mënyra natyrale si të largoni stresin dhe ankthin

Shumë njerëz vuajnë nga stresi kronik dhe ankthi. Këto simptoma përfshijnë nervozizëm, tension, dhimbje në gjoks, etj. Ndërsa shkaqet e ankthit e stresit janë...

10 gjërat që vështirësojnë humbjen e peshës, pas të 30-ave

Humbja e peshës është një sfidë e vërtetë, por me kalimin e viteve është akoma edhe më e vështirë.  Dritare.net ju sjell 10 arsye...

9 zakone të njerëzve që kurrë nuk stresohen!

E dini atë shprehjen: "Keni për të bërë diçka? Jepjani një personi të zënë me punë!" E pra ja që ka të drejtë. Këta...

5 mënyra që largojnë stresin për disa minuta

Teknikat e meditimit që dritare.net sjell për ju, mund të kryhen kudo gjatë një dite: në mëngjes, në makinë, ndërkohë që jeni duke pritur...