22:24 - 28 Shkurt, 2020

Etiketim: stile

A po i përfshin më në fund Victoria Secret të gjitha...

Nga Dearbail Jordan, reporter biznesi Kjo javë që lamë pas ka qenë një javë e madhe për industrinë e të brendshmeve të femrave. Victoria Secret, shtëpia...

Ngjyrat dhe stilet e flokëve që do të jenë trend këtë...

Vjeshta po vjen dhe unë jam gati të ndryshoj gjithçka. Flokë, veshje, etj, etj. Me ndryshimin e stinëve, ndryshon edhe ngjyra e stili i flokëve....

Tendencat e modës që çdo vajzë duhet të ndjekë në 2019-ën

Viti 2018 ka qenë viti ku ka pasur shumë lajme dhe informime mbi tendencat e këtij viti, por dhe të vitit të ardhëm. Një...

Xhinset që çdo vajzë duhet t’i ketë në gardërobë këtë vjeshtë!

Pantallonat xhins janë pjesë e pandashme e gardërobës së çdo femre, sepse ata kurrqë nuk dalin nga moda. Edhe pse nuk janë asnjëherë demode, stilet...

Këto janë stilet më të bukura të vjeshtës, për vajzat dhe...

Ndryshojnë stinët, ndryshojnë dhe modelet e veshjeve. Nga  rrobat e shkurtra, po shkojmë drejt trikove dhe pantallonave të gjata. Cilat janë trendet e vjeshtës,...

Veshje më të çuditshme se këto nuk mund të keni parë!

Moda është e paparashikueshme dhe ndryshon shpejt. Nëse e ndiqni atë verbërisht, atëherë nuk do dini se ku do përfundoni. Dritare.net ju sjell disa...

Evolucioni i stilit të ish-Zonjës së Parë, Michelle Obama

Kur Michelle Obama u bë Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara në 2008, ajo menjëherë fitoi votën e dashamirësve të modës, veçanërisht për...

Dëshironi flokë të shkurtër? Ja modelet më trendi!

Jeni duke menduar të shkurtoni flokët? Nuk jeni të vetmet, duke parë se si prerja në stilin kapelon është kthyer në obsesionin e të...

Zonja e Parë e Francës chic, sportive, por e kushtueshme

Të gjithë e njohëm fillimisht për jetën private, Zonja e Parë të Francës. Por 64-vjeçarja Brigitte Macron po bie në sy dhe është në qendër të...

Universiteti i Harvardit tregon stilet për seksin anal

Tashmë përveç seminareve të zakonshme për një seks të sigurt, Universiteti i Harvardit do të ofrojë edhe një kurs për seksin anal. Çështja që konsiderohet...