10:04 - 19 Shkurt, 2020

Etiketim: spiunazh

Julian Assange e përdori Ambasadën e Ekuadorit për spiunazh

Julian Assange e përdori Ambasadën Ekuadoriane në Londër si një "qendër për spiunazh", tha kreu i vendit. Lenini Moreno tha gjithashtu se, asnjë komb...

Princi William përfundon trajnimin 3-javor, të spiunazhit

Ndërsa princ Harry dhe Meghan Markle janë zhvendosur në shtëpinë e tyre, ku po presin lindjen e foshnjës mbretërore, Princ William po jeton ditë...

Dëshmia e një prej mistereve më të mëdha të spiunazhit në...

Nga Rudina Xhunga Për të takuar David Smiley, më ndihmoi Bejtullah Destani, njeriu që më ka ndihmuar edhe për realizimin e shumë intervistave të tjera...

Ju tregoj si janë spiunët e Shqipërisë!

Nga Luna Ruvina 'Pashë dikë me kapele të kuqe'. Kështu i bie të jetë informacioni, për të cilin policia jonë mund të paguajë një nga...

Historia e jashtëzakonshme e seksit dhe spiunazhit/ Ja si Mossadi mundi...

Gjithçka ka filluar me një aferë dashurie. Viktor Grajevski ishte kryeredaktor në Polish News Agency (PAP), i ngarkuar me çështjet sovjetike dhe europianolindore. Në realitet ai...