19:30 - 5 Dhjetor, 2019

Etiketim: skripal

Skandali Skripal/ I dyshuari i dytë, doktor rus

Emri i të dyshuarit të dytë, për rastin Salisbury është Alexander Mishkin. Nga faqja hetimore  e internetit, Bellingçat mësohet se, njeriu që udhëtoi me...

Skandali Skripal/ I akuzuari që u bë hero në Rusi, nga...

Një rus është akuzuar për helmimin me agjentë nervorë, të spiunit, Seregei Skripal dhe vajzës së tij Julia. Ruslan Boshirov është një oficer ushtarak, i...

Skandali Skripal, flasin dy të arrestuarit

Pas skandalit Skripal dhe arrestimit të dy personave të dyshuar si autorë të helmimit me agjentë nervorë, dy të dyshuarit kanë folur. Alexander Petrov dhe...

Dy shtetas rus akuzohen si përgjegjës për helmimin e Sergei dhe...

Dy shtetas rusë akuzohen si të dyshuar për vrasjen e mbetur në tentativë të ish spiunit rus Sergei Skripal dhe vajzës së tij Julia. Sergei...

Sanksionet e reja, Rusia reagon ndaj SHBA: Të papranueshme

Vendimi i administratës Trump për sanksione të reja kundër Rusisë pas helmimit të ish-spiunit rus Setgei Skripal dhe bijës së tij në Britani të...

Policia britanike identifikon autorët e helmimit të Sergei Skripal

Ditën e sotme, mësohet se, policia ka identifikuar autorët e dyshuar të helmimit me agjent nervor, ‘Novichok”, të Sergei Skripal dhe vajzës së tij,...

Çështja Skripal/ Mbyllet konsullata britanike në Shën Petërburg

Pas akuzave të rënda, nga Londra, për Moskën se, kishte gisht në helmimin me agjentë nervorë të ish-agjentit rus, Seregei Skripal dhe vajzës së...