01:47 - 14 Dhjetor, 2019

Etiketim: Skënderbeu

KAS lë në fundi vendimin e UEFA, Skënderbeu 10 vjet...

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka dhënë vendimin përfundimtar, duke refuzuar apelimin e klubit të Skënderbeut. Kjo do të thotë që KAS lë...

Papa Françesku: Shqipëria, pjesë integrale e Europës. Shembull frymëzues për të...

Përpara disa dhjetëra pelegrinëve shqiptarë dhe arbëresh, në një ceremoni të organizuar në Vatikan me rastin e 550-vjetorit të vdekjes së Skëndërbeut, Papa Françesku...

Politikani francez: Skënderbeu, politikani e mbret i shqiptarëve

Në faqen n°314 të librit me titull “Histoire de la Turquie II – Historia e Turqisë II”, të poetit, romancierit, dramaturgut dhe politikanit të...

Superliga, Skënderbeu mposht Flamurtarin

Skënderbeu mundi Flamurtarin dhe  kthehet në Korçë me tre pikë pas fitores 2-0. Golat e Krasniqit dhe Oto Xhonit vulosën suksesin bardhekuq, që tashmë...

Partizanit i mjafton një gol për t’i marrë fitoren Kastriotit

Partizani ka mundur të fitojë ndaj Kastrioti me golin e shënuar në minutën e 13-të nga Jasir Asani. Skuadra e partizanit shënoi pas një aksioni...

Zbulohet kush do jetë trajneri i ri, një slloven për stolin...

Trajneri nga Sllovenia, Millosh Kostiç, është vetëm një hap larg firmës me klubin e Luftëtarit. “Panorama Sport” mëson ekskluzivisht nga burime të sigurta në...

Pëllumb Xhufi: Ja dokumentet e reja!

Sot në Pallatin e Kongreseve në kuadër të vitit të Skënderbeut u mbajt një konference ndërkombëtare albanologjike kushtuar Gj. K. Skënderbeut, kohës që jetoi...

Vendimi i UEFA, reagon Presidenti i Skënderbeut: Jemi të pastër

UEFA ka vendosur të dënojë me 10 vite përjashtim nga aktivitetet europiane skuadrën e Skënderbeut,dhe mjenjëherë pas këtij vendimi ka reaguar Presidenti i Skënderbeut,...

Vendimi tronditës për Skënderbeun, ja çfarë ka vendosur UEFA!

UEFA ka vendosur të dënojë me 10 vite përjashtim nga aktivitetet europiane skuadrën e Skënderbeut, siç kishin kërkuar edhe komisarët në komisionin e Etikës...

Video/ Korçarët ngrihen në këmbë për Shënderbeun: Ne jetojmë me futbollin

Mijëra qytetarë dolën në rrugët e qytetit të Korçës, për të kundërshtuar vendimin e UEFA-s, për dënimin e klubit “Skënderbeu” , dyshohet si i...

Dënimi i Skënderbeut/ Statuset e Ilir Vrenozit referencë në raportin e...

Raporti i UEFA-s mbi çështjen e trukimeve të ndeshjeve nga Skënderbeu përmban referenca nga disa portale të huaja prestigjioze si “TheGuardian”, “Reuters”, etj. Por, përveç...

Skënderbeu përjashtohet për 10 vjet nga Kupat e Evropës

Futbolli shqiptar ka marrë një goditje të rëndë nga UEFA. Skënderbeu është përjashtuar për 10 vjet nga Kupat e Evropës. Vendimi është marrë që...

Virgjil Kule: Lidhja e Lezhës u krijua nga ndikimi i Venedikut...

Autori i librit “Skënderbeu, kryqtari i fundit”, Virgjil Kule, e cilëson Lidhjen e Lezhës si një bashkim të ndikuar nga Venediku, Napoli dhe Papa. Në...

Zbulohet fjalimi i fundit i Skënderbeut: Jam në prag të varrit

NGA: Aurenc Bebja Fjalimi i më poshtëm është marrë nga libri i autorit Stephan Zannowich, me titullin ‘Le Grand Castriotto d’Albanie, Histoire’. Teksti prej 131...

Korça pa fitues, Skënderbeu merr vetëm 1 pikë

Në takimin e zhvilluar sot në Korçë ndaj Skënderbeut, Kamza arriti të largohej me kokën lartë, duke marrë një pikë, pas barazimit 1-1. Nga ana...