21:25 - 17 Shtator, 2019

Etiketim: Skënder Gjinushi

Meta nuk e dekretoi, Gjinushi: Nuk njoh dekretin e Presidentit, është...

Të premten, Presidenti Meta, refuzoi emërimin e Skënder Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave, i zgjedhur në datë 24 maj të këtij viti. Në një intervistë...

Studenti i dhjetorit: Ja çfarë na tha Gjinushi në vitin 1990,...

Alfred Cako, një nga studentët e dhjetorit të vitit 1990 ka rrëfyer një bisedë me ish-ministrin e Arsimit në atë kohë, Skënder Gjinushin. Bashkëthemeluesi i...

Foto/ Letra e Ramës, Skënder Gjinushi dhe Nard Ndoka ‘pushtojnë’ rrjetin...

Dita e sotme ka qenë e mbushur me ngjarje politike të cilat kanë dhënë material për faqet satirike që krijojnë meme, të cilat bëhen...

Video/ Gjinushi ofendon gazetaren: Shko mjekohu se qenke shumë e eksituar

Gjatë një deklarate për mediat pasi u zgjodh kreu i Akademisë së Shkencave, Skënder Gjinushi ka pasur debat me një gazetare të cilësi i...

Rrëfehet Gjinushi: Planet që kisha me Dritan Priftin, nëse ai kalonte...

Kreu i PSD, Skënder Gjinushi ka treguar marrëdhënien e tij, me ish-ministrin e Ekonomisë, Dritan Prifti, i cili u nda nga jeta oas një...

Gjinushit dhe Milos i ikin kandidatët për deputetë: Na përfaqëson Rama

Dy kandidatë për deputetë janë larguar nga gara, duke braktisur partitë që përfaqësojnë. Florian Malasi, kandidati për deputet i Partisë Demokracia Sociale e Paskal...

Rakipi: Basha i ka futur aleatët nën sqetull, Rama po përpiqet...

Gazetari Ylli Rakipi ka komentuar në studion e lajmeve në News 24 “rebelimin” e kreut të PSD-­së, Skënder Gjinushit ndaj thirrjes së PS-­së për...

Koçi takon Ramën dhe bën thirrje që aleatët të çregjistrohen. Gjinushi...

Jo të gjithë aleatët e Partisë Socialiste janë në një mendje, kur vjen fjala te votat që do t’i kërkojnë shqiptarëve për në 25...

Problemet me kandidimin e Tom Doshit, flet Gjinushi

Kryetari i Partisë Social-demokrate, Skënder Gjinushi deklaron se Tom Doshin nuk e pengon asnjë gjë që të kandidojë si deputet. Gjinushi thotë për Top-Channel...

Skënder Gjinushi me dy emra, ja si është regjistruar në certifikatë!!

Formularët e deklarimeve në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve kanë zbuluar të panjohura nga e shkuara e kandidatëve të regjistruar për garën parlamentare të qershorit....

Befason Gjinushi, tre emra të PS kryesojnë listat në qarqe

Në listat e kandidatëve për deputetë të zgjedhjeve të 18 qershorit kryetari i Partisë Social Demokrate ka befasuar në tre qarqe, ku ka kandiduar...

Skënder Gjinushi sherr live me Salianjin: Ore po ti qenke një...

Sekretari për aksionin qytetar në PD, Ervin Saliani dhe kreu i PSD-së, Skënder Gjinushi janë përplasur sot fort te “Studio e Hapur” e Eni...

Surpriza e zgjedhjeve/ Ja me kë parti do kandidojë Tom Doshi!

I ftuar në emisionin “Opinion” kryetari i Partisë Social Demokrate ka surprizuar kur ka thënë që kandidati për deputet i kësaj partie në Shkodër...

Gjinushi: PD kërkon largimin e Ramës, por në fakt ajo synon...

Skënder Gjinushi thotë se kërkesa e Partisë Demokratike për qeveri teknike ka si qëllim bllokimin e zgjedhjeve. Gjinushi thotë se pas protestës së demokratëve...