14:30 - 20 Gusht, 2019

Etiketim: Skandal

Video/ Basha: Rama vjedh paratë e shqiptarëve gjoja për të bërë...

Lideri i opozitës, Lulzim Basha ka vijuar me akuzat kundrejt kreut të qeverisë, Edi Rama. Basha ka postuar në Facebook një video që sipas tij...

Skandal i përmasave botërore/ Kompania: E dinim që Boeing 737 Max...

Kompania amerikane Boeing ka deklaruar se e ka ditur që modeli i avionëve 737 Max ka pasur probleme para se të ndodhte aksidenti ajron...

Grida Duma: Shkarkimi i Bushatit është skandal, tashmë PS është përçarë

Grida Duma ish-deputetja e PD ka qenë e ftuar në emsionin 'Kjo Javë', ku është shprehur se duhen ndëshkuar disa persona për të pasur...

Skandali seksual në zyrën e gjykatësit, del videoja e bashkëpunëtores që...

Biseda për transferime nga vendi i punës dhe një aferë dashurie në zyrën e një gjykatësi të Gjykatës Themelore të Shkupit ka përfshirë opinionin...

U përfshi në skandal, shkarkohet drejtoresha e Zyrës së Arsimit në...

Është shkarkuar nga detyra drejtoresha e Zyrës së Arsimit në Tiranë.  Arjola Byzyka u shkarkua pas publikimit të skandalit në emisionin "Stop", ndaj gjimnazin...

Unaza e Madhe/ Burg për administratorin e DH Albania

Është vendosur masa e sigurisë ‘arrest me burg’ në mungesë nga Gjykata e Tiranës për administratorin e DH Albania, Avdjol Dobin. Ky vendim i...

U përfshi në skandalin me DH Albania, dorëhiqet drejtori i OST

Pasi Operatori i Sistemit të Transmetimit, u përfshi në skandalin e Unazës së Re, me kompaninë 'DH, Albania", drejtori, Klodian Gradeci ka dhënë dorëheqjen. ...

Shkuma party dhe si të sëmuren/ Ja çfarë mësojnë fëmijët e...

Top Story ka sjellë në vëmendje skandalin me tekstet shkollore në Shqipëri. Ata sollën konkretisht rastin e tregimit “Shkumësi Magjik, i cili u mësonte...

Skandali Skripal/ I dyshuari i dytë, doktor rus

Emri i të dyshuarit të dytë, për rastin Salisbury është Alexander Mishkin. Nga faqja hetimore  e internetit, Bellingçat mësohet se, njeriu që udhëtoi me...

Skandal në Albcontrol/ 180 milionë lekë fluturime

Shoqëria Albcontrol, me kapital 100% shtetëror, pronë e Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, e cila drejtohet nga Belinda Balluku, prej rreth...

Kushte higjienike skandaloze, mbyllet gjimnazi në Klos

Ministria e Arsimit dhe Sportit, ditën  e sotme  ka njoftuar se, gjimnazi “Shaban Çollaku”, në Klos  do të qëndrojë i mbyllur për 5 ditë,...

Skandali Skripal, flasin dy të arrestuarit

Pas skandalit Skripal dhe arrestimit të dy personave të dyshuar si autorë të helmimit me agjentë nervorë, dy të dyshuarit kanë folur. Alexander Petrov dhe...

Skandali i shoqatës Ferdinand Deda/ Artistët mbështesin Elton Dedën për pastrimin...

Ishin të shumtë miqtë që shprehën solidaritetin e tyre me Elton Dedën, që shprehën keqardhjen për keqpërdorimin e një imazhi si ai i muzikantit...

Sanksionet e reja, Rusia reagon ndaj SHBA: Të papranueshme

Vendimi i administratës Trump për sanksione të reja kundër Rusisë pas helmimit të ish-spiunit rus Setgei Skripal dhe bijës së tij në Britani të...

Rama po takson shqiptarët, për të pasuruar pronarët!

Nga Andi Bushati Të martën, në komisionin parlamentar të mediave, u zhvillua një diskutim gjysëm perfid dhe gjysëm i pafajshëm, ndërmjet deputetëve që i përkasin...