12:44 - 8 Dhjetor, 2019

Etiketim: Siri

10 ditët më të tmerrshme për Alvin Berishën/ Ja çfarë ndodhi...

Gazetari shqiptar bashkëpunëtor i Le Iene Taulant Kopliku, i cili mundësoi takimin mes babait dhe Alvin Berishës, i cili për 5-vjet qëndroi në kampet...

Rindizet tensioni/ Udhëheqësi palestinez vritet nga Izraeli

Një komandant i lartë i grupit militant islamik 'Xhihad' është vrarë në një sulm ajror izraelit. Siria thotë se një tjetër sulm ajror izraelit vrau...

Gazetarët shqiptarë shkojnë në Siri për të raportuar, u plasin bombat...

Gazetari shqiptar Jul Kasapi dhe operatori Indrit Myftari të “A2cnn” kanë shkuar në Siri për të raportuar për luftën që po zhvillohet në veri...

Këto 9 pyetje mos ia bëni kurrë Sirit, është e rrezikshme!

Specialistët e UNESCO-s janë të shqetësuar sepse sipas të dhënave të tyre, ju të gjithë flisni më shumë me Sirin, sesa me ata që...

Video/ Alvin Berisha bashkohet me babain dhe motrat, në Itali

Vogëlushi 11-vjeçar, i cili u shpëtua nga kampet e ISIS në Siri, është bashkuar me babain e tij dhe motrat në Itali. Alvini ka mbërritur...

Foto e video/ Publikohen pamjet e vrasjes së liderit të ISIS,...

  Ushtria Amerikane ka publikuar pamjet e vrases së liderit të ISIS, Abu Baker al-Baghdad, në Sirinë veriore pak ditë më parë. Në pamjet e publikuara...

A është marrë kampi al-Hol ku ndodhet Avini nga ISIS? Kurdët:...

Lufta mes Turqëve dhe Kurdëve duket se ka dobësuar forcat kude në veri të Sirisë. Forcat kude kanë lëshaur alarmin, se nuk mund të rezistojnë...

Elvis Naçi: Si u mashtruan shqiptarët për të shkuar në Siri?

Cila është lidhja mes Islamit dhe Shetit Islamik? Si u mashtruan shqiptarët për të shkuar në Siri? Për këtë foli në Open në Top Channel...

Gazetari Italian tregon si shkuan në kampet e ISIS për Alvin

  Emisioni  “Le Iene” në “Italia 1” pak ditë më parë, i ka kushtuar një reportazh, Alvi Berishës, 11 vjeçari i cili ndodhet në kampet...

E konfirmon avokati, Alvini është ende në kamp në Siri

Edhe pse ishte menduar se është zhdukur nga kampi Al-Hol në Siri, vogëlushi 11-vjeçar, Alvin Berisha ndodhet ende në kampin famëkeq të ISIS në...

Le Iene: Ja çfarë po ndodh me Alvin Berishën që ndodhet...

Pak ditë më parë emisioni investigativ “Le Iene” në “Italia 1” ka publikuar historinë e Alvin Berishës, 11 vjeçarit shqiptar, i cili është çuar...

Historia e jashtëzakonshme e Saderit: U rrita nga një baba me...

Kur jemi të vegjël, dashuria dhe mbështetja që marrim nga prindërit bëhen gjërat më të rëndësishme në jetën tonë. Por e imagjinoni dot, sikur...

Sulmet e Turqisë mbi kurdët, përplasen në Prishtinë pro dhe kundër...

  Këtë të shtunë në Prishtinë, Rrjeti i Grave të Kosovës, ka protestuar kundër sulmeve të Turqisë mbi kurdët. Gjatë protestës simbolike të grave kosovare, në...

11 vjeçari ndodhet në Siri, letra prekëse e babait: Më ndihmoni,...

  Historia e 11 vjeçarit Alvin Berisha, u publikua fillimisht në “Le Iene” ne “Italia 1”, ndërsa tani është kthyer në një histori, trishtimi, që...

Humbet gjurmët 11 vjeçari shqiptar në kampet e ISIS

11 vjeçari shqiptar në kampet e ISIS humbet gjurmët. Babai i 11 vjeçari,t Afrim Berisha, ka bërë me dije për ABC News se djali nuk...