19:27 - 5 Dhjetor, 2019

Etiketim: shtepi

Ide fantastike për kënde leximi, në shtëpi!

Ata që lexojnë libra, e dinë fare mirë që kanë nevojë për një hapësirë të qetë dhe vetëm për veten. Ju mund ta krijoni...

Mjekut i gjejnë në shtëpi mbetjet e mbi 2,000 fetuseve

Mbetjet e më shumë se 2,000 fetuseve janë gjetur në shtëpinë e një ish-mjeku aborti. Familja e dr.Ulrich Klopfer zbuloi mbetjet, ndërsa po rendiste pronat...

Disa ide fantastike, si ta dekoroni shtëpinë me kavanoza për vjeshtë!

Mos i hidhni kot kavanozat që lironi nga ushqimet. Mund të dekoroni shtëpinë me ta. Kavanozat mund ta transformojnë shtëpinë në një mrekulli, vetëm...

Video/ Aksidenti i çuditshëm. Po kamioni si u ngjit në kulmin...

  1.2 milionë herë është parë deri më tani një video e një aksidenti aspak të zakontë që ka ndodhur në Alban të Ontario. Një kamion...

Video/ Ulërima e të bërtitura, qytetari i shkon në zyrë zyrtarit...

Një qytetar i Vlorës ka denoncuar përmes një video në “BalkanWeb” nëndrejtorin e dorëhequr të kadastrës së Vlorës Klodian  Troci, ndërsa e akuzon atë se i...

Ide si të dekoroni ballkonin e apartamentit tuaj!

Pasditet e freskëta të vjeshtës, nuk mund t'i kaloni në një vend tjetër më relaksues, sesa ballkoni i shtëpisë tuaj. Prandaj është e rëndësishme që...

Video/ U dëmtuan nga tërmetet, fillon puna për ndërtimin e shtëpive...

Kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në Facebook, tregon videon se kanë nisur punimet për ndërtimin dhe rikonstruktimin e shtëpive të dëmtuara nga tërmetet...

Do t’i rimodeloni shkallët? Format spirale janë idealja!

Nëse po mendoni për rimodelimin e shkallëve, ju duhen disa ide frymëzuese, apo jo? Shkallët në formë spiraleje janë trendi. Shkallët në formë spiraleje i...

Në këtë fshat çdo shtëpi është një vepër arti!

Burkina Faso nuk është aspak një zonë e frekuentuar nga turistët, por në një kodër me pamje nga dielli që përmbytet përreth Afrikës Perëndimore...

U plasi bombola e gazit në shtëpi dhe u plagosën, flet...

Çifti i bashkëshortëve 49-vjeçari Rexhep Selimi dhe bashkëshortja e tij 42-vjeçare Mimoza Selimi, mbetën të plagosur mëngjesin e sotëm në Selenicë të Vlorës, pasi...

Shpërthen bombola e gazit në shtëpi, plagosen pronarët në Vlorë

Ka marrë flakë shtëpia e një çifti në Vlorë. Si pasojë e shpërthimit të bombolës së gazit janë plagosur R.S dhe  42-vjeçarja M.S, e...

Foto/ Ja si të arredoni me stil, një sallon të vogël!

Shpeshherë kur ambienti ynë i ndenjës në shtëpi është i vogël, shqetësohemi sesi mund ta arredojmë atë siç duhet. Dritare.net sjell për ju disa...

Shikoni çfarë shtëpie është ndërtuar, me 4 kontenierë deti!

Një grua kanadeze, ka ndërtuar një shtëpi të veçantë me 4 kontenierë deti. Duke përdorur ato, kanadezja ndërtoi një shtëpi të jashtëzakonshme.  Ndërtimi i...

Foto/ Disa ide si të krijoni një kopsht magjik, në shtëpi!

Kopshti i jep një pamje më tjetër shtëpisë. E gjallëron, plot ngjyra dhe e bën vendin ideal për t'u relaksuar. Ju nuk dini ende...

Foto/ Brenda shtëpisë së çiftit mbretëror Harry dhe Meghan

Princ Harry ka mirëpritur kryeministrin e Nepalit, nga është bërë e mundur të dalin disa pamje nga banesa e princit dhe dukeshës Meghan Markle...